Ztracený rok? Ne tak docela

5
(6)

Náročný, složitý, beznadějný… ztracený. Slova, která se sama nabízí, když se snažíme popsat uplynulý rok. V záplavě smutných příběhu ale hrozí, že přehlédneme ty pozitivní, plné naděje a světla. Tento rok totiž navzdory těžkostem nebyl zcela ztracený. Rádi bychom proto posbírali příběhy těch, kteří uplynulé měsíce využili k nalezení nečekaných důvodů k radosti, získání nových dovedností nebo třeba prohloubení vztahu s Bohem.

„Období těsně před covidem pro mě bylo jedním velkým utrpením. Ve škole jsem se přetvařovala a zbytek dne často probrečela. Bála jsem se, že pokud v mém životě nenastane velká změna, záchvaty zoufalství a stresu mě postupně zničí.

Zázrak přišel z nečekané strany. Zavřely se školy, začala on-line výuka a já paradoxně konečně začala žít. Nevstávala jsem s tak velkým odporem, den začínala procházkou na čerstvém vzduchu a hlavně jsem konečně mohla být sama a intenzivně přemýšlet nad svým životem. Ten největší zvrat ale přišel až po několika měsících, kdy jsem začala opravdu pravidelně číst Bibli a navázala hlubší vztah s Bohem. 

Aniž bych si to uvědomovala, Bůh mě postupně uzdravoval a proměňoval moje srdce. Když se ohlédnu zpět, chce se mi opět brečet, ale už ne zoufalstvím, ale radostí a vděčností. Naučila jsem se radovat z maličkostí a hlavně: zmizela ta nenávist, kterou jsem vůči sobě samé i celému světu tak dlouhou dobu držela.“

Úvodní foto: Maksim Goncharenok (Pexels.com)
Svědectví: Ernestýna Gillíková


Také se vám podařilo uplynulý rok dobře využít? Začali jste dělat něco nového? Navázali jste nové vztahy? Prohloubili jste svůj vztah s Bohem? Našli jste nové zdroje radosti? Něco jste se naučili? 

Pošlete nám prostřednictvím tohoto formuláře svůj příběh a inspirujte jím i další křesťany. Vybrané odpovědi otiskneme v červnovém čísle časopisu Život víry nebo zveřejníme na tomto webu.


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl
a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 6

Napsat komentář