Z Běloruska přes Brno do arabského světa. PODCAST o životě mezi kulturami

5
(5)
Autor: Rádio 7, pořad Fortepiano s Lenkou Malinovou

Když Běloruska Marina v osmnácti letech přišla za studiem do Brna, netušila, že jednoho dne bude s českým manželem nejen vychovávat dvě děti, ale také sloužit muslimům v arabském světě. „Vždycky jsem snila o tom, že budu studovat v cizí zemi, naučím se nový jazyk, zažiju novou kulturu,“ vysvětluje moderátorce Lence Malinové v pořadu Fortepiano na Rádiu 7.

Přestože po životě v zahraničí toužila, první měsíce v České republice nebyly jednoduché. Mladá studentka se musela vypořádat s kulturními rozdíly, jazykovou bariérou i osamělostí. „Ocitla jsem se v situaci, kdy jsem věděla, že kromě Pána Boha nemám nikoho: On je jediný, koho se můžu chytit, komu můžu důvěřovat,“ vzpomíná Marina. V Česku si našla církev, která se jí stala druhou rodinou, a potkala svého budoucího manžela. Společně přijali povolání do služby muslimům. Dnes už déle než rok žijí na Středním východě, kde hledají způsoby, jak přinést světlo do arabského světa.

Jaká byla Marinina cesta k Bohu? Měla obavy ze smíšeného manželství? A jak vypadala její cesta z Běloruska až na Střední východ? Poslechněte si rozhovor Lenky Malinové v pořadu Fortepiano na Rádiu 7.

Foto: Artem Kovalev (Unsplash)
Text: Kristýna Urbanová


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 5

Napsat komentář