Vzniká nový film o Komenském k 350. výročí jeho úmrtí

Společnost VistaFilm manželů Hlavsových připravuje na podzim 2020 dva filmové projekty o Janu Amosovi Komenském – dokument „Jan Amos“ a hraný film, dokudrama, s názvem „Jako letní sníh“. Cílem je připomenout jeho život i myšlenky. Podle režiséra Lubomíra Hlavsy se do filmového příběhu promítne i Komenského víra v Boha, která se „jako červená niť táhne celým jeho životem“. Scénář připravuje Milena Štráfeldová, která spolupracovala už na scénářích k filmům o Janu Husovi a Jeronýmu Pražském. Hlavní role se ujme herec David Švehlík. 

V roce 2020 uplyne 350 let od Komenského úmrtí. Na toto výročí se již delší dobu chystá také Křesťanská akademie mladých s projektem pro školy, děti a mládež „Komenský 2020“. Jeho cílem je zpopularizovat Komenského hodnotový a křesťanský odkaz. Jeho součástí bude nejen program ve školách, ale také například interaktivní kniha, komiks, mobilní aplikace nebo putovní výstava „Komenského Time-line“.

Spolek České studny ve spolupráci s PrimeNet a FILM21 (tedy tým, který stál i za projektem Staleté kořeny) připravují animovaný seriál Labyrint světa a ráj srdce. „Komenský v něm ukazuje, že východisko z motanin světa je obrácení se celým srdcem ke Kristu,“ připomíná prezident spolku České studny David Loula.

Animované video o životě Jana Amose Komenského z dílny Staletých kořenů

Napsat komentář