Vychází kniha Johna Lennoxe „Kde je Bůh v době koronaviru?“

4.6
(5)

Emeritní oxfordský profesor matematiky a filozofie vědy a známý obhájce křesťanské víry John C. Lennox na současnou pandemii koronaviru zareagoval nebývale rychle. „Jsem matematik a vím toho dost o exponenciálním růstu, takže když to začalo, hned mi bylo jasné, že se to velmi rychle rozšíří a opravdu vážně to ohrozí celý svět. Z nějakého důvodu jsem cítil nutkání sednout a zkusit něco napsat,“ vysvětlil v rozhovoru pro Premier Christianity. Během jednoho týdne pak vznikla útlá kniha s názvem „Kde je Bůh v době koronaviru?“.

Ta právě nyní vychází i česky, Brněnské tiskové misii (BTM) se ji podařilo vydat během tří týdnů. „Pohled vědce-křesťana, navíc v České republice poměrně známého, byl od první chvíle příslibem kvalitního obsahu,“ vysvětluje vedoucí misie BTM Jan Titěra, proč na nabídku britského vydavatelství kývli.  

Koronavirus podle Titěry není hlavní téma knihy. Lennox v ní zpracovává různé postoje ke koronaviru, a jak se u něj dá předpokládat, klade si poctivé otázky, kde v tom všem je Bůh a co nám k tomu může říct. Ukazuje, jak v této krizi najít hlubší smysl a naději, aniž by se snažil sebejistě tvrdit, že jde např. o Boží trest. „Bible přímo o Covidu-19 nic neříká,“ vysvětlil svou opatrnost Lennox.  

„Kniha mi velice pomohla uvidět celou šíři – komplexnost Božího jednání v dějinách lidstva a více mu porozumět. Dalším přínosem je pro mne ta urgentnost, naléhavost probuzení křesťanů z duchovní letargie, unavenosti, unuděnosti, z náboženského stereotypu,“ prozradil pro Svět víry Jan Titěra. „Co mě opravdu překvapilo, nad čím musím dále přemýšlet, je to, že vlastně ateisté svými názory, postoji a hodnoceními i současné situace potvrzují pravdivost slov Bible. Samozřejmě, aniž by si to uvědomovali,“ dodává.

Celý rozhovor, který ke knize John Lennox poskytl časopisu Premier Christianity na začátku dubna, si v angličtině můžete poslechnout zde:

Úvodní foto: Christliches Medienmagazin pro, upraveno

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 4.6 / 5. 5

Napsat komentář