Vstoupí Svět víry do další fáze?

5
(4)

Před několika týdny vás na těchto stránkách informoval Tomáš Dittrich, který je spolu s Tomášem Coufalem duchovním otcem Světa víry, o hledání další cesty. Svět víry je skutečně na rozcestí. Původně jsme plánovali rozsáhlejší projekt, ale nepodařilo se nám sehnat dostatek finančních prostředků. Začali jsme tedy v malém se zdroji, které jsme měli.

Těší nás, že postupně přibývalo čtenářů a že se objevilo i několik podporovatelů. Situace je ovšem taková, že podpora ani zdaleka nekryje náklady Světa víry a také jsme narazili na personální nedostatek po odchodu současné redaktorky Kristýny Urbanové na mateřskou dovolenou.

Chystáme změny

Hledáme tedy, jak dál. Určitě nechceme skončit, ale současně nemůžeme pokračovat tak jako dosud. Svět víry by se měl v horizontu několika měsíců změnit. Bude mít v podstatě dvě části. Jedna část zůstane jako nyní – budeme v ní zveřejňovat volně přístupné články. Druhá část bude placená a budou na ní všechny hlavní články z časopisu Život víry v plné délce, a to ve formě, která je dobře čitelná i z mobilních telefonů. Tento produkt v naší nabídce zatím chybí a zjišťujeme, že zájem o něj roste.

V současné době pracujeme na některých technických úpravách. Abychom mohli naše plány realizovat, potřebujeme předně dalšího pracovníka a také finanční zdroje. Bez naplnění těchto potřeb nebudeme moci tento projekt rozjet.

Než se nám podaří tuto novou etapu zahájit, bude se na Světě víry objevovat méně článků než dosud. Prosím o vaši trpělivost s tímto stavem a o to, abyste nám zachovali přízeň.

Co je teď potřeba?

K tomu, aby nová verze Světa víry fungovala co nejdříve, můžete pomoci i vy. Můžete doporučit někoho, kdo by byl kvalifikovaný na práci redaktora. Můžete poslat finanční podporu. Můžete se modlit, aby Bůh otevřel dveře a dal nám moudrost, co dělat. Snažíme se všechny své plány s Bohem probírat, předkládat mu je, a zahájení projektu bylo, jak věřím, na Boží pokyn, který Tomášové přijali. Současně jsem si vědom, že plnost poznání má jen církev jako celek a my se můžeme mýlit. Nechtěli bychom dělat nic, co by nebylo v Božím plánu.

Děkuji vám za všechnu dosavadní podporu a mám naději, že už nyní ze Světa víry máte užitek a že vám ještě další užitek přinese.

Úvodní foto: Justin Luebke (Unsplash)


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl
a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 4

Napsat komentář