VIDEO: Andres, Tretí deň a další chystají novou desku

Slovenský zpěvák a autor písní Andres (Andrej Studenčan) opět síly se známou košickou skupinou Tretí den pod vedením Mira Tótha a dalšími slovenskými hudebníky (Priatelia, Tibor Farkaš aj.). Už 11. listopadu vyjde jejich společné album s názvem „Nová pieseň – V dome Hospodina“ (lze předobjednat na www.novapiesen.sk). První ukázkou z nového alba je singl Platan II.

Je zřejmé, že i tentokrát můžeme od těchto zkušených hudebníků očekávat precizně zahraný a výborně zaranžovaný pop-rock s texty, které odrážejí osobní vztah s Bohem a povzbuzují k životu s ním.

Andrej Studenčan je bývalým frontmanem skupiny Outline, s níž natočil dvě desky – Motýl (2005) a Sústavy 2 (2009). Po rozpadu kapely začal spolupracovat se známými jmény slovenské worshipové scény, nejvíce pak se skupinou Tretí deň, s níž v roce 2012 nahrál album Merné lana. V roce 2014 pak ve spolupráci s Mariánem Lipovským (Timothy), Mirem Tóthem (Tretí deň) nebo Julem Slovákem (eSPé) vytvořil desku s názvem V ústraní. Letos v červnu pak spatřila světlo světa jeho první sólová deska Slnovrat. Dosavadní tvorbu Andrese najdete na Bandcampu.

Aktualizováno 24. 10.
Úvodní foto: YouTube

Napsat komentář