VIDEO: Rend Collective vydali album pro děti a natočili klip v Praze

Severoirská hudební skupina Rend Collective patří v posledních letech mezi velká jména světové křesťanské hudby. Nyní přichází s projektem Rend Co. Kids a vydává album autorských písní pro děti s názvem „Sparkle. Pop. Rampage“.

K hudbě určené pro rodiny s dětmi přistupují se stejnou filozofií jako ke svým předchozím deskám „pro dospělé“ – jejich cílem je přinášet radost. „Chceme, abyste si doma v kuchyni užili divokou taneční párty, pořádně nahlas si zazpívali v autě a abyste se u těchto písní jako rodina tak dobře bavili, že se budete zalykat smíchem,“ píšou Rend Co. Kids na svém facebooku.

Radost ovšem není jejich jediným záměrem. „Ještě víc bychom si přáli, aby vaše domovy byly naplněné pravdou Písma, aby vaše všední rána byla prosycená Boží dobrotou a aby vaše děti poznávaly Ježíšovu lásku. A zpívali o ní. Opakovaně. Aby to slyšel celý svět,“ uvádějí své nové album.

K několika písním z nové desky už skupina stihla natočit i videoklipy. K písni Fun (Zábava) natočila videoklip dokonce v Praze. Vystupují v něm loutky, speciálně vyrobené tak, aby se podobaly jednotlivým členům kapely. A jak Rend Collective prozradili na svém blogu, i tyto loutky byly vyrobeny v Česku. S loutkami členové kapely pak natáčely například na Karlově mostě nebo na Staroměstském náměstí.

„Radost při nahrávání tohoto videa i při vytváření celého tohoto alba nám připomněla hravost a štědrost naše vlastního Stvořitele. Bůh je ten, který činí náš život zábavným, radostným, díky němu stojí za to žít! Z obyčejných věcí činí neobyčejné. Přišel, aby nám dal život v plnosti. Následování Ježíše je dobrodružné, občas může být náročné a vyžaduje oběť, ale Ježíš je také ta nejradostnější a nejzábavnější osoba, které můžeme svůj život dát!“ napsala k videu skupina.

Foto: YouTube/Rend Co. Kids
Rozhovor s Rend Collective vyšel v časopise Život víry 2017/9.

Napsat komentář