VIDEO: Martin Smith se vrací do Česka s novým albem

Po čtyřech letech do Česka opět zavítá britský hudebník, skladatel a producent Martin Smith. Ke konci srpna vystoupí na vsetínském festivalu United, v září potom na Holy Spirit Night v Praze a v Bratislavě.

Martin Smith jako šestiměsíční kojenec onemocněl zápalem plic a byl hospitalizován. K této době, kterou zná z vyprávění svých rodičů, se nyní vrací v právě připravovaném albu. To nese název podle zdravotnického přístroje Iron Lung (Železné plíce), velké tlakové nádoby, která jej udržovala při životě. Ve stejnojmenné skladbě vypráví o modlitbách svých rodičů za uzdravení.

Martin Smith je mimo jiné zakladatelem skupiny Delirious?, ve které po celou dobu její existence působil jako zpěvák a kytarista. V roce 2012 se vydal na sólovou dráhu a změnil styl své tvorby, která se blíží taneční hudbě. Česko navštívil v roce 2013 v rámci evropského turné společně s Mattem Redmanem a o dva roky později vystoupil se svou kapelou v pražské Lucerně. Řadí se mezi nejznámější autory chval; mezi jeho nejznámější písně patří např. I Could Sing of Your Love Forever (Navždy o lásce tvé chci zpívat) nebo Majesty (Králi můj).

Zdroj: Tisková zpráva festivalu United (upraveno)
Foto: YouTube

Napsat komentář