VIDEO: Kapela Way to go novým klipem vypráví zamilovaný příběh dvou tanečníků

5
(3)

„Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce.“ Výrok českého básníka, novináře a dramatika Jiřího Mahena se stal mottem křesťanské kapely Way to go. Pětice mladých mužů energickou hudbou a hlubokými texty zachycuje běžné momenty každodenního života i touhu společně chválit Boha.

Novým klipem vyprávějí zamilovaný příběh dvou tanečníků. „Píseň V jehličí je hravým vyznáním dvou lidí, kteří k sobě postupně nacházejí cestu,” popsali členové kapely. „Spolupráce s realizačním týmem nám pomohla vytvořit něco nového a svěžího, co bychom chtěli přenést i do dalších písní,“ dodali. O vizuální podobu klipu natáčeného v ulicích Ostravy se postarala režisérka Janka Ryšánek Schmiedtová. „Mají tah na branku i srdce a duši na správném místě,“ pochvalovala si spolupráci s hudebníky. „Jsou zkušenosti dobré a špatné. A pak ty, které vypadají šíleně a následně jsou překvapivě skvělé,“ uvedla.

Původně brněnská kapela Way to go má za sebou stejnojmenné debutové album z roku 2018. Jejich tvorba je specifická mužskými vícehlasy, duchovním podtextem i hravostí. Osobitý smysl pro humor na jaře ukázali i v karanténní verzi známého hitu Bad Guy od Billie Eilish. Nová píseň V jehličí je první ukázkou další připravované desky.

Úvodní foto: archiv kapely Way to go (Jožka Balada, František Herz, Robin Mikuš, Tomáš Majtán, Pavel Hrdinka)

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 3

Napsat komentář