VIDEO: Godzone zve na turné úspěšným hudebním klipem

Evangelizační projekt Godzone se připravuje na své jedenácté turné po slovenských městech a jako pozvánku vydal začátkem srpna hudební videoklip s názvem „Ide o viac“ rappera Martina Augustína Dvornického a zpěvačky Jany Palajové. Jen za první tři týdny má video 65 tisíc zhlédnutí.

Martin Dvornický je součástí turné Godzone již třetí rok, a jak řekl v rozhovoru pro Godzone Daily, dostal se k němu nadpřirozeným způsobem. „Před dvěma lety jsem byl na cestě do Compostely. Šli jsme pěšky 200 km s malou partou lidí. Mezi nimi byla i řeholní sestra Zuzka,“ vzpomíná Dvornický. „Během našeho putování jsem se hodně modlil a přemýšlel jsem nad tím, co budu v životě dělat dál. Zuzka za mnou jednou přišla a řekla mi, že měla prorocký obraz pro můj život. Řekla mi: ‚Viděla jsem tě rapovat na pódiu, které se teprve staví.‘ Dva týdny po návratu domů na Slovensko mi můj duchovní otec napsal, že ho oslovili lidé z Godzone. Prý poslouchali můj rap a ptali se ho, jestli jsem duchovně připravený jít do takovéto služby. Rozhodl se, že jsem připravený, a tak mi navrhl, zda nechci něčím přispět,“ vypráví.

„Bůh je mnohem větší, než si myslíme“

Godzone tour v listopadu v pěti městech opět nabídne hudebně-taneční program, příběhy lidí, divadlo a videoprodukci. Letošní téma zní „Ide o viac“ a přeškrtnutým logem chtějí organizátoři vyjádřit to, že jim nejde o značku, ale o šíření Božího království. Ředitelem projektu je frontman kapely eSPé a vedoucí katolického Společenství SP Julo Slovák.

„Chtěli jsme přinášet evangelium a Boží slovo mladým lidem novým, atraktivním způsobem. Výsledek nás velmi překvapil. Měl to být jednorázový festival v roce 2009, kterého by se zúčastnilo maximálně 1500 lidí. Když jsme ale udělali turné a vyjeli jsme do dalších měst, během týdne jsme oslovili pět šest tisíc lidí,“ vzpomínal Julo Slovák na začátky projektu Godzone v rozhovoru pro časopis Život víry.

A co projekt přinesl jemu osobně? „Když člověk něco vytvoří a je to Bohem požehnané, tak samozřejmě prožívá naplnění, ačkoli je to zároveň zápas a je tam spousta věcí, které člověk musí položit na oltář a zaplatit. Já osobně díky Godzone stále více poznávám, že Bůh je mnohem větší, než si myslíme. Možná by si někdo mohl myslet, že už jsme Boha poznali a víme, co dělá. Právě naopak, dává nám to bázeň před ním.“

Celý rozhovor s Julem Slovákem najdete v Životě víry 2017/12.

Foto: YouTube/Godzone

Napsat komentář