VIDEO: Bůh miluje proces

5
(4)

Náš Bůh miluje proces – a největším důkazem je sám Ježíš. Kdyby měl Ježíše vytvořit hollywoodský režisér, objevil by se na Zemi jako Arnold Schwarzenegger ve filmu Terminátor: v plné síle a téměř nezranitelný. Ale ne. Bůh to zamýšlel jinak. Svého Syna poslal na svět jako malé a zcela bezbranné dítě. Ježíš musel vyrůst, projít výchovou rodičů i řadou zkoušek v dospívání. Připravit se na úkol, který mu byl dán. Jeho příprava netrvala deset filmových minut, ale celých třicet let! A právě v tom Bůh zjevuje svou sílu. Malé batole, v lidských očích slabé a bezbranné, narozené v nejzapadlejším koutě tehdejšího světa. Přesto je to právě Ježíš, koho si Bůh vyvolil k záchraně celého světa.

Často si připomínám jednu z Ježíšových modliteb. Jako jsi poslal na svět mě, tak jsem já poslal na svět je, říká v Janovi 17:18. Celý můj život je o procesu a Bůh mi v něm je tím největším vzorem. On znal svůj cíl a udělal vše, co bylo zapotřebí, aby ho dosáhl. Nevzdal to ani v momentě, kdy byl zatčen, mučen a nakonec zabit. I já bych chtěl s takovou horlivostí a vytrvalostí růst. Růst v tom, co všechno umím a dovedu. Růst v tom, jak naučené a získané správně využít. Růst do zralosti a moudrosti.

Ježíš je naší nadějí a po právu i tou nejlepší inspirací. Můj Bůh miluje proces a stejně jako mě, i tebe chce uchopit za ruku a vést krok za krokem k cíli.

Video: Message CZ

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 4

Napsat komentář