Věnováno Tvůrci. Srdcaři vydali první album

5
(7)

Album plné rozmanitosti, radosti a energie vydala kapela Srdcaři. Deska s názvem Tvůrci. obsahuje 14 písní, autorskou tvorbu doplňují převzaté skladby. Posluchači mezi nimi najdou oblíbené klasiky i méně známé křesťanské písně. Dva původně slovenské texty se dočkaly českého překladu.

Autorské písně Srdcařů jsou inspirovány biblickými texty a žalmy. „Já osobně jsem si užívala zhudebňování žalmů, kterému se jako kapela věnujeme již delší dobu. Kromě hudby mi dělá radost také grafické zpracování bookletu, v němž se naší grafičce Terce podařilo najít vizuální styl, který se k nám i naší hudbě dokonale hodí,“ řekla zpěvačka Magdalena Imlaufová. 

Album je žánrově pestré, Srdcaři kombinují prvky rocku, popu, ale i jazzu nebo funky. Experimentují například se samply, syntezátory či arpegiátory. Klasické nástroje jako kytara či flétna na desce nezazní, v nahrávkách se ale objevuje například australské didgeridoo. „Jednotlivými fázemi od přípravy aranží přes nahrávání stop až po dotahování detailů jsme procházeli ve spolupráci s odborníky vždy jako parta, což stojí spoustu času a vyžaduje shodu na konečné podobě,“ popsal vznik alba baskytarista Václav Kašpar. Kromě stávajících členů byli ke vzniku několika písní přizváni také bývalí Srdcaři a hosté.

Název kapely její členové odvozují od místa prvního společného působiště – kostela Nejsvětějšího Srdce Páně v Praze na Vinohradech. Hudebníky podle jejich slov spojuje víra v Boha, nadšení pro hudbu i vzájemné přátelství. „Tři roky společné práce nás hodně posunuly a vytříbily hudební projev Srdcařů jako celku. Snad bude deska dělat radost nejen Tvůrci,“ uvedl Václav Kašpar. Nové album je k dostání ve fyzické i digitální podobě.

Úvodní foto a video: Srdcaři


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 7

Napsat komentář