Vánoční bohoslužby. Kde se připojit online?

4.5
(8)

Místo kostelních lavic otevřený notebook, teplý čaj a domácí papuče. Mnoho církví letos přesunulo bohoslužby na internet, kde prostřednictvím živých vysílání křesťanům přinášejí chvály, kázání a povzbuzení. Jinak tomu nebude ani o Vánocích. Přinášíme šest tipů na sváteční bohoslužby z různých koutů České republiky.

  • CityHouse Brno, který je součástí Apoštolské církve, online bohoslužby vysílá každou neděli v 18.00. Sváteční poselství ze série Vzhůru nohama přinese Michal Apetauer. „Vánoční příběh je plný paradoxů a je skvělou ukázkou toho, jak Bůh jedná často naprosto odlišně od toho, jak vypadají naše představy,“ píše v pozvánce.
  • Sbor Církve bratrské na Smíchově poslední neděli před svátky chystá Sousedskou vánoční bohoslužbu. Úderem desáté hodiny spouští živé vysílání doprovázené adventními písněmi, umělecky zpracovaným vánočním vyprávěním a inspirativním slovem. „S kazatelem Janem Valešem budeme žasnout nad tím, jak komplikovaný domov Ježíš měl,“ uvádějí pořadatelé.
  • Vánoční bohoslužba Křesťanského společenství Praha startuje 20. prosince v 10.00. Vojta Urban kázáním s názvem Je mezi námi? připomene, že živého Boha můžeme na zemi potkat i dnes. Živý přenos chválami doprovodí kapela Marbles.
  • Zatímco pro mnoho křesťanských církví jsou živě vysílané bohoslužby letošní novinkou, katolická půlnoční mše se na obrazovkách České televize objevuje pravidelně už 30 let. Tentokrát ČT2 na závěr Štědrého dne nabídne přenos z baziliky na Mendlově náměstí v Brně. Diváci uslyší kázání Mons. Pavla Konzbula, pomocného biskupa brněnského a titulární biskupa litomyšlského.


Úvodní foto: Akira Hojo (Unsplash)
Video: CityHouse Brno, Křesťanské společenství Praha


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 4.5 / 5. 8

Napsat komentář