Tohle ještě není konec, zpívá rapper Hulvey v debutovém křesťanském albu

3.7
(7)

„Měl bys vědět, že tohle ještě není konec – je tu ruka, které se můžeš chytnout. Ať jeho pokoj proudí tvou duší,“ zpívá dvaadvacetiletý rapper Hulvey v písni Reasons na svém debutovém albu Christopher. Název alba je inspirován hudebníkovým pravým jménem, jehož význam se překládá jako „nositel Krista“.

Hulvey posluchače prostřednictvím jednotlivých písní provází svým dospíváním, zdůrazňuje důležitost komunity a správných vzorů, reflektuje svůj boj s úzkostmi a popisuje svobodu, kterou našel v Ježíši Kristu. Mezi hvězdnými hosty se na desce kromě jiných objevuje známý hiphopový interpret Lecrae nebo rapper Andy Mineo.

Hulvey – Reasons

Hulvey se narodil do chudých poměrů v americké Georgii, dětství prožil z velké části v církvi. Víra se pro něj ale stala osobní záležitostí až po misijním výjezdu, kde byl svědkem mnoha zázraků a jednání Ducha svatého. Po návratu domů se rozhodl Boha naplno následovat. Na střední škole si připadal jako outsider, své místo ale našel v hip hopu.

Ve druhém ročníku studia na univerzitě Hulvey ze školy odešel a začal usilovat o hudební kariéru. Získat smlouvu s nahrávací společností se mu ale nepodařilo. Musel se smířit s podřadnou prací v supermarketu, některé z novějších veršů obsažených v jeho písních tak vznikly při mytí záchodů. Brzy si ale uvědomil, že svou pozornost upíral špatným směrem, ke světské slávě a úspěchu, a rozhodl se svůj osud plně odevzdat Bohu. Tak začala nová kapitola jeho hudebního působení.

Christopher obsahuje dvanáct nahrávek, Hulvey skrze ně vypráví svůj osobní příběh. ,„Jsem nadšený, že lidé uslyší moje album, budou moct skrze písně ochutnat mou svobodu a možná ji i sami prožít – ne díky těm písním, ale díky Duchu svatému,“ uvedl mladý rapper v krátkém dokumentu Kam patřím. „Chci, aby ho lidé osobně znali. Pokud doopravdy věříš, že tě Bůh miluje, pokud opravdu věříš, že za tebe zemřel, musíš si uvědomit, že jsi součástí toho příběhu,“ dodal.

Měsíc staré album sklidilo u posluchačů velký úspěch, bezprostředně po vydání se objevilo i na prestižním hudebním žebříčku amerického týdeníku Billboard. „Slyšet všechny ty příběhy lidí, kteří doopravdy cítili Ducha svatého, je tak krásné. Cítím velkou pokoru. Cíl byl jednoduchý, nebyl to však můj cíl, ale jeho – aby lidé poznali Boha,“ okomentoval rapper úspěch své prvotiny.

Úvodní foto: tatonomusic (Unsplash)


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl
a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 3.7 / 5. 7

Napsat komentář