„To je moudrost, panečku!“ Třetí díl zábavného biblického podcastu

3.3
(3)

„A když Ješua začal fušovat do řemesla i stavitelům, musela jsem jít pryč!“ láteří žena, která si vyslechla nejnovější kázání kontroverzního učitele Ježíše. Ve třetím díle biblického podcastu Roma 3 se investigativnímu reportéru Joachymovi šťastnou náhodou povede získat rozhovor s typickým vzorkem Ježíšova posluchačstva – židovským manželským párem. Autentické interview zachycuje způsob myšlení, kulturu a hodnoty, které se od těch našich v mnoha ohledech výrazně liší.

Autoři podcastu Roma 3 Ježíše představují v jeho přirozeném prostředí a zábavnou formou popisují, jak ho mohlo vnímat jeho bezprostřední okolí. Dnešní čtenář Bible má v hlavě souvislosti, které tehdejším posluchačům chyběly. Zná celý příběh a ví, jak vše končí. Chápe kontext Ježíšova učení a jednotlivé výroky umí zasadit do biblického celku. Jak ale asi jeho myšlenky vnímalo dobové publikum?

Třetí díl podcastu Roma 3: To je moudrost, panečku!

Podcast vznikl ve spolupráci s kanálem Message CZ, jehož cílem je šíření dobré zprávy v internetovém světě. Nyní přichází s novým audio projektem biblického podcastu Roma 3. Scénář připravují mladí studenti teologie – prostřednictvím jednotlivých dílů posluchačům nově představují největší příběh lidských dějin. Nebojí se humoru, a přitom se drží vyprávění Lukášova evangelia a neubírají nic z toho, kým Ježíš byl a co dělal. Hlas reportérovi propůjčil Jáchym Rykl, podcasty mohly vzniknout díky zvukaři Josefu Hejnicovi.

Text: Vojta Urban


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 3.3 / 5. 3

Napsat komentář