Svět víry hledá další cestu

5
(7)

Myšlenka vytvořit webový server s trochu širším záběrem, než má časopis Život víry, vznikla na pracovním výjezdu redakce na Kokořínsko před několika lety. Cílem Světa víry (SV) bylo – a stále je – oslovit internetovou generaci čtenářů, nabízet jim informace, které nenajdou jinde, zprostředkovávat různé křesťanské názory, sdílet inspirativní životní příběhy a srozumitelným způsobem předávat biblické hodnoty.

Po technické i grafické stránce web před více než dvěma lety vytvořila vedoucí kanceláře KMS Milena Černá, první redaktorkou Světa víry se stala Lucie Vlasáková, která tehdy zároveň pracovala v Životě víry. Poté, co Lucie loni v létě odešla na mateřskou, se o SV začala starat další profesionální novinářka, Kristýna Urbanová.

Prostřednictvím klávesnic těchto dvou skvělých redaktorek Svět víry dosud přinesl stovky zajímavých textů, podcastů, komiksů a videí. Jeho sledovatelé se zde setkávají s příběhy, rozhovory, hudbou, reportážemi i komentáři. Vznikla tak pestrá mozaika témat a pohledů, zrcadlo života českých křesťanů. Svět víry si postupně našel určitý okruh čtenářů, ale i autorů. Publikované příspěvky mají dobrou novinářskou kvalitu, což na českém internetu není vždy pravidlem.

Svět víry má také svoje starosti. Křesťanská misijní společnost, která za vydáváním Světa víry stojí, by na jeho provoz potřebovala podstatně víc peněz. Dosud pro něj byl vyčleněn pracovní čtvrtúvazek; aby se však mohla naplnit původní vize webu, potřebovali bychom úvazek násobně větší. Zatímco obsahové kvalitě jsme se systematicky věnovali, zdaleka jsme neměli tolik prostoru pro marketing nebo propagaci. Kristýna Urbanová navíc odchází na mateřskou a bude v těchto dnech (ať nedím „hodinách“) rodit.

Hledáme proto dalšího profesionála, který bude na Světě víry pracovat, a taky další cestu, jak vizi Světa víry a Života víry co nejúčinněji předávat dál.

Za celý tým Světa víry děkujeme všem věrným sledovatelům.
Zůstaňte s námi, a pokud toto dílo máte na srdci, prosíme o modlitbu.

Úvodní foto: Luisella Planeta Leoni (Pixabay)


Dává vám Svět víry smysl a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 7

Napsat komentář