Signály Awards: Kdo má nejpopulárnější křesťanský blog, instagram a videokanál roku?

4.4
(7)

Komunitní ekumenický portál Signály.cz letos uspořádal soutěž Signály Awards 2020. Nominovat své favority a hlasovat pro ně mohl kdokoli, a to ve třech kategoriích – Blog roku, Instagram roku a Videokanál roku. Cílem bylo podpořit a vyzdvihnout ty, kteří „veřejně prezentují křesťanství v digitálním prostoru“, a motivovat další ke sdílení evangelia na sociálních sítích.

Nominováno bylo celkem 28 blogů, 38 videokanálů a 51 instagramových účtů. Výsledky ankety – vítězové a celkové pořadí všech nominovaných – byly zveřejněny v přímém přenosu televize Noe ve středu 24. června. Moderátory pořadu byli Albín A. Balát a Kateřina Sedláčková. (Jeho záznam lze zhlédnout zde.)

Blog roku

První místo získal blog Martiny Viktorie Kopecké, populární a mediálně známé farářky Církve československé husitské, s názvem Deník farářky. Na druhém místě je blog katolického kněze Tomáše Halíka a na třetím místě se umístil RollBlog studenta Evangelické teologické fakulty UK a místopředsedy spolku Milion chvilek pro demokracii Benjamina Rolla.

Deník farářky

Instagram roku

Instagramový účet roku spravuje Swetllush Prior s téměř devíti tisíci sledujícími (přečtěte si také rozhovor se Swetllush: Na Instagram mě zavolal Bůh). Na druhém místě je účet Vždy s Bohem, kde se objevují různé citáty a povzbuzení či zamyšlení, a na třetím Bílé místo, kde se sdílí Karolína Zvoníčková, která mimo jiné také vyrábí a nabízí různé „křesťanské papírenské produkty“, např. vlastní diáře.

@swetllushprior

Videokanál roku

Cenu za videokanál roku získalo populární humorné farářské duo z Českobratrské církve evangelické Pastoral Brothers, jako druzí se umístily Chvály Brno a jako třetí sbor Apoštolské církve CityHouse Brno.

Pastoral Brothers

Inspirovaly vás?

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 4.4 / 5. 7

Napsat komentář