S nadhledem o duchovních otázkách. OMG TALK SHOW zpovídá známé tváře

3.9
(7)

„Jedna celebrita, jeden duchovní, jedno téma a k tomu slamerka Ellen jako moderátorka.“ Tak novou talk show OMG představují její autoři. V rozhovorech se známými tvářemi chtějí otevírat s humorem, nadhledem, a přesto úderně palčivé spirituální otázky.

„Lidé mají Boha, křesťanství, víru nebo církev spojené s něčím, co je nudné a monotónní, s něčím, co se nemění. Naše talk show je ale brutálně barevná, zábavná, vizuálně hezká, moderní a současná. A přitom je celá o Bohu s velkým B,“ vysvětlila moderátorka Ellen Makumbirofa. Duchovně zaměřených pořadů podle ní existuje víc, žádný se ale nevěnuje výhradně křesťanským tématům. „Křesťanství naši kulturu hodně ovlivnilo, ale stalo se z něj tabu, o kterém radši nemluvíme a chceme ho zavřít do nějaké černé skříňky. A právě tu OMG vytahuje a mluví o ní,“ dodala. Pořad zaštiťuje internetový projekt HledamBoha.cz, jednotlivé díly se od soboty 10. října objevují na televizi Seznam.

V prvním díle Ellen Makumbirofa zpovídá moderátorku Danielu Drtinovou a františkána Jakuba Františka Sadílka. „Vím, že se hostů můžu zeptat skoro na cokoliv. OMG talk show je upřímná, jde do hloubky, ale přijde mi, že nesoudí. Jen poslouchá a vyzvídá,“ popsala koncept pořadu. „Není evangelizační, spíš navazuje dialog,“ doplnila. V každé epizodě účinkují dva hosté – křesťanský duchovní a vedle něj některá ze známých českých osobností. „Zajímavé je, že skoro každý, s kým si člověk povídá, nějaký názor na Boha, na víru nebo na církev má,“ uvedla Ellen Makumbirofa.

V dalších dílech se objeví například duchovní Zbigniew Czendlik a Pavel Semela, režisér Jiří Strach nebo herečka Lenka Vacvalová.

Úvodní foto: OMG talk show


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 3.9 / 5. 7

2 komentáře u „S nadhledem o duchovních otázkách. OMG TALK SHOW zpovídá známé tváře“

  1. Díval jsem se na 1. díl zmíněné talkshow, nalákal mne článek zde ze Světa víry.
    Nápad dobrý až výborný. Provedení (mám na mysli hlavně moderátorku) hoodně podprůměrné. Škoda. Ale počkám si na díl další.

  2. Moderátorka se na svých sociálních sítích k podobné kritice vyjádřila s tím, že pilotní díl vznikl už před dvěma lety, talk show (i ona sama) za tu dobu ušla velký kus cesty a posun bude v jednotlivých dílech vidět. 🙂 Také jsme zvědaví, co další epizody přinesou!

    Zdravím,
    Kristýna Urbanová (Svět víry)

Napsat komentář