Rozbal to!

0
(0)

Křesťanská konference po pětatřicáté

Téměř mládežnický název 35. Křesťanské konference má ukazovat k osvěžujícímu proudění Ducha svatého, kterému je trojdenní konference na samém počátku prázdnin věnována. Jejími hlavními tematickými okruhy jsou duchovní dary, misie a vyhoření.

Po dvaceti pěti letech bude znovu hlavním řečníkem Terry Virgo, v některých kruzích považovaný za jednoho ze současných apoštolů, britský křesťanský vedoucí a autor, jedna z nevlivnějších postav dnešního britského křesťanství. Tento bouřlivák, dnes jednaosmdesátiletý, úspěšně předal vedení sítě Newfrontiers, kterou založil (nelze zde použít ani výraz organizace, ani církev), ale dodnes přetéká vizemi a nápady a miluje službu spojenou s používáním duchovních darů. Virgo bude kázat na dvou ze šesti plenárních programů a povede dva semináře, jeho manželka Wendy bude mít další seminář (Ženy v Duchem naplněné církvi).

Terry Virgo

Téma misie a vyhoření propojí český misionář v Chorvatsku Jiří Dohnal. Téměř tři desetiletí jeho misijního působení vyústila nejen do ovlivnění chorvatského křesťanství a zapojení do místní církve; zažil také vyhoření, překonal ho a dnes vyhořelým pastorům slouží. Jeho manželka Kateřina bude mít na konferenci seminář Jak pomoci vyhořelému manželovi.

Jiří Dohnal s manželkou Kateřinou

Spolu s těmito zahraničními kazateli promluví na Křesťanské konferenci také čeští křesťané. Budou mít polovinu plenárních slov (Lubomír Ondráček, Jaroslav Šelong a David Symon) a několik tematických seminářů a vystoupí v rámci talkshow.

Součástí Křesťanské konference tradičně bude výrazná křesťanská hudba. Vystoupí chválicí skupina Mozaika Worship a zazní i meditativnější chvály Miroslava Grunsberga a jeho kapely. Za zájemce z řad účastníků se budou po většině plenárních setkání modlit členové modlitebního týmu. Nedělní večer bude věnován očekávání na Ducha svatého. K dispozici bude velký tým k modlitbám za křest v Duchu, za uzdravení a za další osobní potřeby.

Křesťanská konference, kterou pořádají Křesťanská misijní společnost a Česká evangelikální aliance, jako obvykle nabídne i prodej reprezentativního vzorku evangelikální knižní produkce. Setkání se koná 1.–3. července v Praze, v hotelu Olšanka. Zájemci se mohou přihlásit zde.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. 0

Napsat komentář