Revoluční modlitba na XcamPu

„Revoluční modlitba“, tak znělo téma letošního XcamPu, který se 13.–20. 7. již po třicáté konal ve Smilovicích u Třince. Jde o tábor, který je určený zejména pro mladé, je však zdarma otevřený všem příchozím. Na některých programech proto nebylo jen 300 mladých účastníků, ale až tisíc lidí všech generací.

Kromě oblíbených večerních koncertů (chorvatští October Light, američtí Divine Attraction, Mate.O z Polska či doprovodná chválící skupina XcamPu) zazněly během týdne různé semináře na aktuální témata – např. Homosexualita ve světle Písma, Antikoncepce a plánované rodičovství nebo Po čem ženy touží. „Účastníci mohli také zhlédnout evropskou premiéru divadelního představení ‚Markovo drama‘, ve kterém herci, studenti vysokých škol, ztvárnili postavy z Markova evangelia. Představení mělo velký úspěch,“ vzpomíná jedna z organizátorek Aneta Zagórová.Každé odpoledne probíhaly evangelizace, které vedl pastor SCEAV Oldřichovice Jiří Chodura. Každý den probral část Modlitby Páně. „XcamP byl také protkán řadou osobních, velmi silných svědectví. V rámci středeční evangelizace zazněla slova rumunského kazatele Petruta, kterému změnil život komunistický režim. Jeho slova o odpuštění zasáhla mnohé,“ říká Zagórová.

Příběh kazatele Petruta. Na webu XcamPu jsou dostupné video a audio záznamy většiny programu.

XcamP pořádá zapsaný spolek Křesťanské společenství s podporou Slezské církve evangelické a. v. Ta má ovšem k teologickému směřování XcamPu stále větší výhrady. „XcamP již několik let otevírá dveře tomu, aby členové naší církve byli indoktrinováni neokalvinistickou teologií, díky čemu dochází k odklonu mnohých od naší luterské teologie. To se děje především skrze dávání prostoru kazatelům či členům sborů, které v minulém roce vystoupily z BJB,“ píše se v oficiálním prohlášení Církevní rady SCEAV. Bývalí členové BJB prý dokonce sbírali na evangelizaci podpisy, které potřebují k registraci nové církve.

„Vzhledem k tomu, že prohlášení Církevní rady SCEAV bylo učiněno bez jakékoliv předchozí konzultace s organizátory XcamPu, nechceme se k věci vyjadřovat, než se setkáme se zástupci Církevní rady,“ napsali k tomu časopisu Život víry organizátoři akce.

Jiří Chodura
October Light
Divine Attraction
Workshop moderního krasopisu
Program pro děti

Autor: Lucie Vlasáková
Foto: M. Svoboda

Napsat komentář