Rádio 7 zahajuje 24hodinové české vysílání

Internetové a satelitní křesťanské Rádio 7 právě dnes, v úterý 10. září v pravé poledne, zahajuje nepřetržité 24hodinové české vysílání. Program stanice se doposud skládal z 12 hodin českého a 12 hodin slovenského vysílání denně.

Zdvojnásobení vysílacího času přinese mimo jiné nové pořady – např. relaci Dušebol pro lidi s nemocnou duší nebo jejich blízké, Průsečíky zaměřené na umělou inteligenci, program pro mladé #nofilter, hodinu pro milovníky jazzu Jazzový klub, výuku angličtiny Life+ nebo rozhovory s lidmi, kteří hledají smysl života, v pořadu Zákoutí. V novém vysílacím schématu nechybějí „vlajkové lodi“ vysílání – výkladový program Světem Bible nebo vyučování k prohloubení duchovního života Doteky.

V úterý bude spuštěno souvislé české vysílání na internetu (přístupné skrze web www.radio7.cz nebo přehrávače internetových rádií, např. play.cz). Současně také probíhá jednání o zprovoznění českého satelitního vysílání – satelitní licence byla Rádiu 7 udělena v červenci tohoto roku. Do prosince 2019 bude zároveň vysílat i satelitní Rádio 7 s českým a slovenským programem.

Všechno do sebe zapadlo

„O celodenním vysílání se bavíme řadu let, vždy v souvislosti s technickými, personálními, finančními okolnostmi. Je to logický směr vývoje celé práce TWR a projektu Rádia 7,“ uvedla k chystané změně pro Křesťan dnes šéfredaktorka Rádia 7 Kateřina Hodecová. „Letos do sebe konečně všechny věci zapadly, a to opravdu nadpřirozeným způsobem. Musela bych dlouho vypisovat, jak se „najednou“ našli noví tvůrci pořadů, jak přicházely nápady v přípravě celodenního programového schématu, jakou jsme v tom měli v redakci jednotu, jak nás kontaktují noví moderátoři… Vždycky se v jedné oblasti dařilo a v té další byla trochu nouze, teď se vše sešlo v jeden čas a najednou.“

„Nazrál čas ke změně, která, jak věříme, přinese nové možnosti, jak oslovovat další posluchače. A tento posluchač pro mě, a věřím, že i pro celou redakci, zůstává tím, o koho tu jde, kvůli komu hledáme nové cesty, kvůli komu se namáháme,“ řekl ředitel české redakce TWR Luděk Brdečko.

Projekt Rádia 7 odstartoval v lednu 2006 jako společné česko-slovenské vysílání, na kterém se podílely česká a slovenská redakce mezinárodní křesťanské rozhlasové misie Trans World Radio. Samostatné celodenní slovenské vysílání realizuje Rádio 7 na šesti FM vysílačích na území Slovenska, samostatné internetové a satelitní české vysílání na něj logicky navazuje. Bližší informace o novém vysílacím schématu i náplni jednotlivých pořadů je možné najít na webu www.radio7.cz.

Foto: Rádio 7

Napsat komentář