První říjnovou neděli křesťané věnují modlitbám za Jeruzalém

5
(4)

První říjnovou neděli se křesťané celého světa spojují, aby vyprošovali pokoj pro Jeruzalém. Věřící různých denominací, ras a národů tak reagují na biblickou výzvu: „Vyprošujte Jeruzalému pokoj: Kéž v klidu žijí ti, kdo tě milují.“ (Žalm 122:6)

Den modliteb za pokoj pro Jeruzalém je největší modlitební iniciativou zaměřenou na Izrael. Funguje od roku 2002 a pravidelně se do ní zapojují stovky milionů křesťanů šesti světadílů. „I když se jinak za Izrael modlíme každodenně, v tento den se snažíme sjednotit křesťany po celém světě, aby volali do Nebes za tuto problematickou, ale strategickou zemi a její obyvatele. Věříme slibům, které Bůh dal svému milovanému národu, a vroucně se modlíme, aby přišel den, kdy se jeho slovo naplní,“ uvedli organizátoři akce.

Letošním cílem je zapojit 500 milionů věřících z 200 národů. „Žijeme v historicky velmi závažné době. Jako věřící v Ježíše Krista slyšíme volání, abychom stáli při Izraeli,“ vysvětlil iniciátor modliteb Jack Hayford. „Nejde o politiku, jde o slovo Boží. V Písmu stojí, že přijde čas, kdy se všechny národy světa obrátí proti Izraeli. Není to nic nemyslitelného, může k tomu skutečně nyní dojít. Proto je důležité pochopit, proč bychom teď měli při Izraeli stát,“ doplnil.

V České republice se k iniciativě tradičně připojují jednotlivci i celé sbory napříč denominacemi. Modlitebníci na interaktivní mapě vyznačují místa, kde se v neděli 4. října plánují za Jeruzalém modlit. Den modliteb za pokoj pro Jeruzalém pořádá organizace Eagles’ Wings, v Česku akci koordinuje Karel Sedláček z České společnosti přátel Izraele.

Úvodní foto: Zekeriya Sen
Video: Eagles’ Wings


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 4

Napsat komentář