Jak vypadal letošní Ringoturnaj?

0
(0)

„Připraveni? Hra!“ Tato slova se v první polovině května rozléhala nad celým Křižanovem na Vysočině. 8. 5. tam totiž odstartoval 22. ročník tradičního Ringoturnaje, který pořádá křesťanská organizace pro práci s mládeží Royal Rangers. Letos byla jeho heslem výzva „Staň se šípem“.

Do rekreačního střediska Drak se na pět dní sjelo více než 650 royalistů z celé republiky. Jen pro porovnání, v předchozím roce jich bylo zhruba šest set. „Pořád ale máme kam růst. Našim cílem je vytvořit stabilní tým, který by byl schopný hladce zvládnout akci i pro tisíc lidí. V dlouhodobějším horizontu bychom pak chtěli dosáhnout toho, že uspořádáme akci na volné louce, kde veškerý servis a služby zajistíme sami za pomoci ostatních předních hlídek,“ uvedl ředitel Ringoturnaje Jan Holeček.

Již druhý rok byla součástí turnaje také speciální soutěž o Rangera roku. „Je to soutěž, která má ukázat výjimečné vlastnosti a schopnosti rangerů. Disciplíny, ve kterých děti soutěží, prověří jejich dovednosti ve čtyřech oblastech: tělesné, duševní, sociální a duchovní,“ vysvětlil ředitel této soutěže Karel Hauptman. Odvážlivci tak soutěžili ve vázání uzlů, stavění stanu na čas, zapalování ohně i v biblických znalostech.

Přestože je hlavní částí programu hraní ringa – letos se odehrálo celkem 450 zápasů na deseti hřištích v šesti věkových kategoriích –, smyslem akce je také budovat nová přátelství, hledat inspiraci u ostatních hlídek a hlavně prohloubit vztah s Bohem. Účastníci tak mohli každý večer společně chválit Boha a poslechnout si inspirativní kázání o tom, jak být Božím šípem. Slova se ujal národní velitel Petr Walach, vedoucí břeclavské přední hlídky Petr Helešic nebo pražský vedoucí Pavel Trefný.

„Mám radost, když můžu sledovat nová přátelství, která mezi royalisty vznikají. Díky Bohu za to, že i přes malou nepřízeň počasí všechno proběhlo hladce,“ ohlíží se za turnajem Petr Walach.

Autor: Viktorie Pokorná

Ringoturnaj
Soutěž o Rangera roku
Správný ranger musí mít i dobré biblické znalosti
Společné setkání
Chvály při večerní bohoslužbě

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. 0

Napsat komentář