Pojďme se modlit za déšť

4.2
(18)

Naši zemi ve stále větší míře ohrožuje bezprecedentní nedostatek srážek. Užší výbor KMS se proto obrací na české křesťany s výzvou k modlitbám za déšť. Prohlášení vám přinášíme v plném znění:

Výzva KMS k modlitbám za déšť

Milí přátelé,

pojďme se spojit v modlitbách proti suchu. Kritická klimatická situace zůstává momentálně ve stínu pandemie COVID-19, ale katastrofické sucho ohrožuje naši zem a Evropu ne méně než pandemie.

O globálních změnách klimatu není pochyb, bez ohledu na to, že se odborníci ani politici neshodují na zdroji problémů. Sucho pokračuje již několik let, ale letos je zdaleka nejhorší. Podle meterologů nelze zmírnění sucha očekávat ani v příštích měsících, naopak, situace se podle nich má zhoršovat. V létě očekávají suché počasí s extrémními vedry až ke 40 stupňům Celsia. Protože se přes zimu nedoplnily zásoby podzemních vod, mají být průtoky ve vodních tocích silně podprůměrné. Vědci předpokládají, že kvůli tomu vyschnou některé toky, které dosud nevysychaly.

To vše by mělo těžký dopad na zemědělství. Ministr zemědělství Miroslav Toman uvedl, že se v různých oblastech očekává propad zemědělské produkce o 20 až 40 procent.

Zveme vás, abyste se připojili k modlitbám za vydatné deště, které by zachránily úrodu a doplnily zásoby podzemních vod. Prosme Pána, aby se nad námi smiloval.

Prosíme také, abyste oslovili vedoucí svých sborů, aby modlitby za déšť zařadili na společná shromáždění i na skupinky.

Užší výbor KMS
Jaroslav Šelong (AC Agapé Český Těšín),
Bc. Radek Smetana, M. A. (AC Kolín),
Ing. Petr Šimmer (CB Litvínov),
Ing. Josef Thál (ECM Jihlava),
Ing. Lubomír Ondráček (KS Praha)

12. května 2020

KMS – Křesťanská misijní společnost
Úvodní foto: whereslugo (Unsplash, upraveno)

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 4.2 / 5. 18

Napsat komentář