PODCAST s Jakubem Limrem: Nemilujte svět?

5
(3)

„Nemilujte svět ani to, co je ve světě,“ píše se v 1. listu Janově. Co tento pokyn znamená v praktickém životě? Nad touto otázkou se v podcastu Rádia 7 zamýšlejí Lucie Endlicherová a Jakub Limr.

„Ježíšův Duch nás učí, abychom si uměli Božích darů užívat a abychom nesklouzli k jejich zneužívání. Věřím tomu, že to jde: mít život, kdy nám vina neustále nedýchá za krk, život, kdy se radujeme, a život, který je nasáklý vděčností,“ říká Jakub Limr. „Kdyby Bůh nechtěl, abychom se radovali i z jeho fyzického stvoření, tak by planeta Země byla černobílá,“ dodává v podcastu pastor Křesťanského společenství Mozaika.

Proč apoštol Jan čtenáře vyzývá, aby nemilovali svět? V jakém významu se v Bibli slovo „svět“ používá? A jak může křesťan žít srozumitelně pro své okolí, a přitom obstát před tváří Boží? Poslechněte si pořad Na sobotní frekvenci Proglasu s moderátorkou Lucií Endlicherovou a Jakubem Limrem, pastorem Křesťanského společenství v Hradci Králové.

Foto: Chuttersnap (Unsplash)
Text: Kristýna Urbanová


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 3

Napsat komentář