PODCAST: Rozvod, rozchod… a co dál?

5
(3)

„Rozvodovou a porozvodovou fázi je možné zvládnout s důstojností a grácií,“ říká vztahová poradkyně Milena Mikulková. V pořadu Na sobotní frekvenci Proglasu Rádia 7 hovoří o tom, jak těžkou situací spojenou s rozvodem úspěšně projít a jak celým procesem provést děti.

Rozvod by však podle Mileny Mikulkové měl být až poslední variantou řešení. „Často vnímám, že lidé vysloví slovo rozvod velmi lehkovážně, lehkomyslně. Začnou tím vyhrožovat. Něco tak vzácného jako je vztah, manželství, rodičovství ale stojí za námahu,“ zdůrazňuje. I problémy totiž mohou partnery ve výsledku sblížit. „Idylka pohádkového manželství je zkratkou, která nerespektuje dramatickou linku. Lidi do sebe vrůstají přes zvládnuté potíže. Pokud jsou to věci, ve kterých se vzájemně podrží, a jsou ohleduplní k tomu druhému, tak to může vytvořit silnou symbiózu,“ vysvětluje vztahová poradkyně.

Existují způsoby, jak rozvod či rozchod lépe zvládnout? Je možné složitou rodinnou situaci dětem ulehčit? A co může člověku pomoci se s rozpadem vztahu vyrovnat? Poslechněte si rozhovor Kateřiny Hodecové pro Rádio 7.

Úvodní foto: Canva.com
Text: Kristýna Urbanová


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl
a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 3

Napsat komentář