PODCAST: Někdy je důležité zůstat potichu a jen naslouchat, říká Tomáš Polívka

5
(3)
Autor: Rádio 7, pořad Na sobotní frekvenci Proglasu

„Součástí vztahu s Bohem je vědět, kdy mám mluvit a kdy mlčet. A pak sledovat, co on dělá, jak pracuje,“ říká Tomáš Polívka. Ředitel nakladatelství Rosa a Návrat domů v pořadu Na sobotní frekvenci Proglasu vzpomíná na těžké životní období, kterým prošel, a vysvětluje, co pro něj znamená nadpřirozená radost. „Radost z Boha není emoce, ale něco, z čeho můžeme čerpat pro jakoukoliv životní situaci,“ popisuje.

V rozhovoru s Lucií Endlicherovou se Tomáš Polívka dotýká i několika biblických příběhů. „Pokud vím, jaký je Boží charakter, že nás opravdu miluje, začíná mi to, co čtu v Písmu, dávat úplně jiný smysl,“ říká. „Ježíš nejedná podle předpokládaného scénáře, s každým mluví jinak,“ dodává.

Co znamená hledat Boha? Proč je někdy potřeba mu „jít z cesty“? A co Tomáše Polívku naučil několikaletý boj s tinnitem? Poslechněte si podcast na téma Toužíme po setkání z dílny Rádia 7.

Foto: Anthony Tran (Unsplash)
Text: Kristýna Urbanová


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 3

Napsat komentář