PODCAST: Na cestách s nejmoudřejším průvodcem

5
(3)

Prázdniny. Čas dovolených, výletů, turistických zájezdů a nejrůznějších letních dobrodružství. Kdy jindy se víc hodí mít po boku zkušeného průvodce? Pár užitečných tipů na cesty, nejen ty prázdninové, přináší Lída Hojková v podcastu Rádia 7.

Víme, že Bůh je bezpečný vůdce, zvolili jsme si ho, ale do některých věcí ho mluvit nenecháme. Asi jako bychom byli odhodláni následovat průvodce po horách, ale co se týká vhodné obuvi nebo množství tekutin, bychom s ním nic nekonzultovali,“ říká moderátorka v pořadu Tichá pošta. Někdy se dokonce může stát, že se od zkušeného vůdce odpojíme úplně. „K čemu dojde, když se na jednom rozcestí rozhodneme odbočit jinam, než míří náš průvodce? Pokud šlo jen o malou odchylku od směru, je možné, že se někde cestou naše chodníčky zase spojí. To je jedna z nejšťastnějších variant, a přeci riskujeme, že jsme minuli něco, co pro nás právě na tom úseku měl náš vůdce nachystané,“ vysvětluje.

Proč potřebujeme průvodce v čele i na konci průvodu? Co znamená „mít Boha v zádech“? A proč ho občas odmítáme poslouchat, i když víme, že to s námi myslí dobře? Poslechněte si krátké inspirativní zamyšlení s Lídou Hojkovou na Rádiu 7.

Úvodní foto: oxana v (Unsplash)
Text: Kristýna Urbanová


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl
a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 3

Napsat komentář