PODCAST: Kde je Bůh, když se dějí těžké věci?

5
(5)

Petru Vychodilovou mnozí znají z obrazovky České televize jako moderátorku Křesťanského magazínu. Z Petřina laskavého úsměvu lze ale jen těžko vyčíst, že její osobní život a víru poznamenaly těžké zkoušky. Vyprávěla o nich v pořadu Tematická sobota na Rádiu 7.

„Věci, kterým nerozumím, se mi v životě dít můžou, protože nemám nárok mít uhlazenou cestu – a myslím, že ho nikdo nemá. Věřím ale, že Bůh ví, co a proč dělá,“ říká Petra Vychodilová v podcastu. S první velkou ránou se musela vyrovnat ve 22 letech, kdy jí půl roku před svatbou kvůli vážné nemoci zemřela maminka. Před druhou velkou zkoušku byla Petra následně postavena po 15 letech zdánlivě idylického vztahu, kdy ji náhle opustil manžel. Trvalo dlouho, než se s rozvodem vyrovnala. „Člověk si zranění nese, jizva na srdci se zacelí, ale je pořád vidět. Myšlenky vás k tomu vrací, možná se vracíte i k odpuštění… Je to prostě zásah do života, který nevymizí, i když se může překrýt novým závojem nebo radostí,“ vysvětluje s odstupem.

Ty nejtěžší chvíle ale přišly až po rozvodu, když Petřinu třináctiletou dceru Kateřinu postihla cévní mozková příhoda. Dívka sice zázračně přežila, musela se ale znovu učit mluvit i chodit. „Byla to obrovská nejistota, ale i naděje v Bohu, že on ví, co, jak a proč dělá,“ opakuje Petra Vychodilová přesvědčení, které ji životem provází.

Jak Petru tyto zkoušky změnily? Kde v náročných chvílích nacházela největší oporu? A je možné neztratit důvěru v Boha, když se v našich životech dějí těžké věci? Tyto otázky v pořadu Tematická sobota pokládala Kateřina Hodecová.

Tematická sobota – Kde je Bůh, když se dějí těžké věci?

Úvodní foto: Joshua Rawson-Harris (Unsplash)
Text: Kristýna Urbanová


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl
a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 5

1 komentář u „PODCAST: Kde je Bůh, když se dějí těžké věci?“

Napsat komentář