Pavel Bělobrádek: „Modlím se spíš za nemoci druhých než za tu svoji“

Autor: Rádio 7, pořad Na sobotní frekvenci Proglasu, moderuje Lída Hojková

Pavel Bělobrádek, který devět let předsedal KDU-ČSL a čtyři roky působil v Sobotkově vládě jako vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace, se nikdy netajil svou vírou v Boha. V otevřeném rozhovoru, který nedávno poskytl Rádiu 7, mluví nejen o své víře, ale i o rodině, prioritách nebo o roztroušené skleróze, kterou trpí.

„Nemoc patří k životu stejně jako smrt, neúspěchy nebo zklamání. Máme tady kult zdraví, hlavní je být v pohodě. Člověk ale není tvorem, který má jen fyzickou a duševní stránku. Má i duchovní a je otázka, jak ji naplňuje,“ říká v rozhovoru.

„Liberální společnost kolem nás nám říká, že důležitější než život sám je jeho kvalita. Týká se to eutanazie, potratů, prenatální diagnostiky a dalších různých konkrétních dopadů, kdy vlastně říkáme: ‚Je lepší, aby ten člověk umřel.‘ Život je ale důležitý sám o sobě.“

Co je pro něj důležitější než zdraví? Proč se stal politikem, když si vždycky přál mít hodně dětí a chtěl mít zaměstnání, ve kterém bude mít na rodinu dostatek času? S kým se při rozhodování radí? Jak se vyrovnává s podrazy? Poslechněte si rozhovor.

Foto: Archiv P. Bělobrádka
Text: Lucie Vlasáková

Napsat komentář