O nás

Kde se vzal Svět víry?

Byli jednou dva redaktoři jednoho tištěného křesťanského časopisu. Říkejme jim třeba Tomáš a Tomáš. Jednoho dne – bylo to po letech tvrdé práce na časopisu – jim Pán Bůh na procházce vnukl nápad vyjít s poctivou křesťanskou novinařinou i na internet. „Žijeme přece v 21. století,“ řekli si a začali snít o velkých internetových novinách. Jenže velké sny se většinou plní pomalu, takže na realizaci toho svého dosud čekají.

Někdy v průběhu času ovšem spolu s nimi začala snít i jedna nová mladá redaktorka (říkejme jí Lucie ? ) a v rámci možností začala jednat. Spolu s dalšími pracovníky a pomocníky vytvořila tento web a narodil se Svět víry. Jde zatím sice jen o zárodek velkého snu, nicméně už (virtuálně) reálný.

V létě 2020 Lucie odešla na mateřskou dovolenou a Svět víry chvíli s napětím očekával, kdo ho bude krmit novými články. A právě v té době se na scéně objevila Kristýna. Co ji přivedlo do Prahy? „Přivedl mě sem Vojta, když jsem mu letos v červenci řekla ano,“ odpovídá ona sama. „Láska přenáší nejen hory – v mém případě překonala dokonce i D1.“ ? A tak začala další kapitola…

Co je naším cílem?

Oslovit internetovou generaci čtenářů, nabízet jim informace, zprostředkovávat názory jiných křesťanů, sdílet životní příběhy a srozumitelným způsobem předávat biblické hodnoty.

Kdo za Světem víry stojí?

Svět víry provozuje a financuje Křesťanská misijní společnost (KMS), mezicírkevní organizace, která usiluje o prohloubení vztahů mezi křesťany a o proměnu současné společnosti evangeliem. Založena byla na sklonku roku 1989 a záhy (v září 1990) začala vydávat měsíčník Život víry. Ten vychází dodnes a stal se i zdrojem a východiskem pro Svět víry.


Bc. Kristýna Urbanová
redaktorka
kristyna@kmspraha.cz

Ing. arch. Tomáš Dittrich
redaktor
dittrich@kmspraha.cz

Bc. Lucie Vlasáková, DiS.
zakládající redaktorka

Mgr. Tomáš Coufal
šéfredaktor časopisu Život víry
tcv@kmspraha.cz

Bc. Milena Černá
technické zázemí Světa víry, vedoucí kanceláře KMS, účetní
kancelar@kmspraha.cz


Kontakty

info@svetviry.cz

Křesťanská misijní společnost
Primátorská 41, 180 00 Praha 8
telefon: 284 841 922


Líbí se vám Svět víry? Sdílíte náš sen? Podpořte nás!


číslo účtu: 2500104331/2010
variabilní symbol: 682 930

Podpořit nás můžete i pomocí QR kódu, stačí upravit částku, kterou nám chcete poslat.

Na veškeré dary, které v ročním souhrnu přesáhnou 1000 Kč, vám počátkem následujícího roku vystavíme potvrzení pro možnost odečtení daru z daní (na vyžádání i u nižších darů). Pokud máte o potvrzení zájem, zanechte nám prosím na sebe kontakt, nejlépe e-mail – lze ho napsat do zprávy pro příjemce v bance nebo nám můžete napsat na ucetni@kmspraha.cz.

Děkujeme!


Rádi byste u nás inzerovali? Napište nám!

Máte zájem o zveřejnění reklamního banneru, publikaci PR článku či propagaci na našem Instagramu? Ozvěte se prosím na info@svetviry.cz, rádi s vámi probereme vše potřebné. Cena publikace PR článku je 800 Kč, za zveřejnění banneru v pravém postranním panelu účtujeme 500 Kč za týden nebo 1 500 Kč za celý měsíc.