NG fest: chvály, agility show i zdravotní klauni

Open-air festival pro celou rodinu – tak se charakterizuje NG fest, který během sobotního odpoledne 27. 7. přilákal na fotbalové hřiště v jihomoravském Javorníku nad Veličkou na 500 návštěvníků. Tématem rodinného festivalu, který pořádají mladí lidé z místních církví (ČCE, CASD, ŘKC), letos bylo „Pouto“. O poutu mezi lidmi i o poutu s Bohem zde mluvil slovenský kazatel Janči Máhrik. Kromě něj na festivalu promluvil také Vlastimil Marušák – v rámci semináře na téma „Odpuštění – jaký je jeho vliv?“.

Kromě vystoupení hudebních kapel (Only His, On fire, Way to go a Heartbeat) mohli návštěvníci zhlédnout taneční vystoupení a divadelní představení – pro děti zahrálo Divadlo Scéna Zlín Rákosníčka, pro dospělé byla připravena hra „Cvičenci za čárou“ v podání „zdravotních klaunů“ Michala Chovance a Ondřeje Klíče, kteří vystupují zejména v nemocnicích a domovech pro seniory. Speciálním doprovodným programem byly agility show se psy, tedy sportovní aktivity pro pány a jejich čtvernohé mazlíčky, které si zde mohly s vypůjčenými psy vyzkoušet i děti. 

Zdravotní klauni Michal Chovanec a Ondřej Klíč

„I přes nepříznivé počasí lidé přišli a festival si užili. Bereme to jako Boží přiznání, protože všechny předpovědi hlásili 100% déšť. Nakonec zapršelo jen trošku na začátku festivalu,“ hodnotí akci jedna z organizátorek Kateřina Baladová. „Podruhé jsme na našem festivalu uvítali také modlitební karavan, který byl letos velmi oblíbený. Lidé se společně modlili a svěřovali svá trápení jeden druhému i Bohu.“

Kapela Way to go
Slovenská chválicí skupina Heartbeat

Autor: Lucie Vlasáková
Foto: Martin Štecher, Člověk a víra

Napsat komentář