Milk & Honey. Crowder se nejnovější deskou vrací na cestu do zaslíbené země

David Crowder, uměleckým jménem pouze Crowder, je známý svou hudbou na pomezí rocku, country a gospelu. Jeho nakřáplý hlas a gospelový beat tvoří dokonalou základnu pro energické chvály, které americký zpěvák skládá už více než dvacet let. Jeho vzezření (dlouhý plnovous) a chvály inspirované country hudbou vypovídají o jeho texaském původu.

Americký zpěvák a hudebník vyrostl ve věřící rodině, jeho rodiče byli oddaní služebníci. „Pokud byly dveře do církve otevřené, byli jsme tam,“ vzpomínal David s úsměvem na své dospívání, při kterém běhal během chval po církvi s tamburínou v ruce. Když vyrostl, plánoval jít na vysokou školu, ale v procesu hledání identity nakonec skončil jako pracovník v jedné z misijních organizací. Tam zařizoval hudební vystoupení, ve kterých i on sám často figuroval.

Tak začala jeho hudební kariéra. „Když jsem si začal všímat, že se lidem moje muzika líbí, více než že by mě to těšilo, mě to spíš děsilo. Hudba je velice nebezpečný nástroj. Zasahuje naše emoce a tudíž s ní můžeme lehce manipulovat ostatní. Měl jsem z toho respekt,“ popisuje David své hudební začátky. Od té doby se mu podařilo vydat už čtyři úspěšná studiová alba. V červnu tohoto roku k nim přibyl nový přírůstek – na svět přišla deska Milk & Honey.

Crowder – Milk & Honey

Deska Milk & Honey je o zaslíbení. Když Bůh vyvedl svůj lid z Egypta, vedl je do Kanánu. Do země medem a mlékem oplývající. Aby se tam dostali, museli projít divočinou. I když už nebyli otroky, čekala je dlouhá a těžká cesta do zaslíbené země. Naštěstí byl Bůh tak dobrý a milosrdný, že chápal lidskou nedokonalou víru a rozhodl se, že ji bude posilovat každý den. Stále jim připomínal, kam je vede a že je s nimi – skrze ohnivý a oblakový sloup,” řekl David o nové desce. 

Crowder album vytvořil, aby si připomněl, že směřuje někam dál než jen ke konci života – do zaslíbené země. Znovu si uvědomil, že Bůh je Bohem zaslíbení, je to Bůh Abrahamův, Izákův a Jákobův. Bůh, který nám zaslíbil svého syna a nenechal nás samotné. Na druhém konci, v zaslíbené zemi, slepí uvidí, všechny slzy nám budou setřeny z tváří a my uzříme Boha tváří v tvář

„V období mezi otroctvím a příslibem potřebujeme neustálé připomínky. Potřebujeme něco, co můžeme zpívat, slyšet nebo čeho se lze dotknout, něco, co jde vidět – znamení na nebi, které nám připomíná, co je pravda. Pokud se pozorně díváme kolem sebe, je to všude kolem nás. V jeho Písmu, v jeho lidu, v kráse tohoto světa, který Bůh probudil svým slovem k životu. Jsou to obrazy tak konkrétní, jako je prsten, který si můžeme nasadit k připomínce toho, že on je Bůh a že je dobrý,” komentoval Crowder na svém instagramovém profilu vznik série písní s výhledem na zaslíbenou zemi. 

A právě prsten je hlavním motivem grafického zobrazení desky Milk & Honey, která posluchačům připomíná základní Boží atributy. Dobrotu, laskavost a jeho nesmírnou moc.

Úvodní foto: Crowder (Unsplash)


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl
a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Napsat komentář