„Lituji, že jsem změnil své pohlaví,“ zaznívá britskými médii

5
(4)

Zatímco v České republice sílí boj aktivistů LGBT+ za „manželství pro všechny“ a za zjednodušení a urychlení procesu změny pohlaví, v britských médiích se začínají objevovat příběhy lidí, kteří změny svého pohlaví litují a vracejí se k tomu biologickému.

Na začátku října publikovala britská televizní stanice Sky News příběh osmadvacetileté Charlie Evansové, která se téměř 10 let cítila být mužem. Nyní je opět ženou a tvrdí, že zná mnoho podobných případů. Poté, co loni poprvé o své zkušenosti veřejně promluvila, se jí prý přihlásily stovky lidí, kteří se vrátili nebo se chtějí vrátit ke svému původnímu pohlaví.

„Bývá jim kolem 25 let, většinou jsou to ženy s náklonností ke stejnému pohlaví. Také jsou to často autistky,“ řekla Evansová pro Sky News. Evansová zakládá organizaci The Detransition Advocacy Network, která má těmto lidem pomáhat. Mnozí z nich si zpětně ztěžují na sexuology a psychology, kteří s nimi pracovali, i na nátlak LGBT+ komunity, aby mlčeli. 

Na reportáž reagoval křesťanský web Premier Christianity, který přinesl příběh Walta Heyera. „Nepřekvapilo mě, že stovky lidí, kteří se dříve identifikovali jako transgender osoby, nyní hledají pomoc, aby se mohli vrátit ke svému původnímu pohlaví. Ta reportáž mi potvrdila to, co jsem sám zažil a o čem už roky píšu,“ okomentoval případ Walt Heyer, který podstoupil hormonální léčbu i operaci a prožil osm let jako žena. V roce 1990 se nechal proměnit opět v muže, a dokonce se oženil. I on založil organizaci, která transgender lidem pomáhá – Sex Change Regret, a napsal o tomto tématu několik knih.  

O své zkušenosti vypráví spolu se svým pastorem i v následujícím videu:  

Úvodní foto: Sharon McCutcheon (Unsplash)

V příběhu Walta Heyera hrála důležitou roli církev a citlivé pastorační vedení. Přečtěte si k tématu také článek Co může církev udělat pro homosexuálně cítící křesťany.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 4

Napsat komentář