Listopadový Život víry: Střetnutí s temnotou

0
(0)

Jak poznat, co je duchovně nečisté? Jak se člověk stane posedlým? Jaké místo má exorcismus v pastorační péči? Nad těmito a dalšími otázkami se v novém čísle časopisu Život víry zamýšlí biskup AC Martin Moldan. Misionář David Symon pak vypráví o duchovním boji v zambijské džungli. Téma doplňuje anketa o vymítání démonů v českých církvích, příběhy čtenářů o zkušenostech s okultismem (věštění, jóga, šamanské rituály) a o vysvobození z něj a také kreslený vtip Pavla Bosmana.

„Když bojujete se smrtí a vyhrajete, je pak život krásnější,“ říká v rozhovoru v Životě víry Dita Targoszová. Ta společně se svým manželem stála u vzniku sboru AC Element v Hradci Králové. V rozhovoru mluví nejen o zakládání sborů, ale také o kreativitě, která se projevila třeba během misijních výjezdů a tvůrčích dílen se ženami v Africe. A také o tom, jak nedávná onkologická léčba prověřila její vztah s Ježíšem.

A co dalšího v Životě víry najdete?

  • Sňatky gayů nejsou největší problém – rozhovor s aktivistkou za práva dětí Katy Faustovovou
  • Vystřílej celý zásobník! – Tomáš Dittrich přemýšlí o horlivosti
  • V síti „přátelství“ a manipulace – setkání s kurzy Sinčchondži (Andrea, Bohdana Medřická)
  • Očekáváte probuzení? – úvaha Michala Klesnila o tom, co si počít s nenaplněnými proroctvími
  • zprávy o církvi u nás i v zahraničí (zatýkání křesťanů v Eritreji, návštěva papeže na Slovensku, nová televizní Biblická pátrání…)
  • oznámení o chystaných křesťanských akcích

Život víry si můžete přečíst v papírové i elektronické verzi nebo si lze všechny hlavní články poslechnout jako audio nahrávku. Pokud časopis chcete číst pravidelněji, vyplatí se vám předplatné.


Časopis Život víry vydávaný Křesťanskou misijní společností je nejrozšířenější protestantský křesťanský měsíčník v našich zemích. Mezi několik tisíc jeho čtenářů patří členové většiny českých a slovenských církví a společenství. Více na www.zivotviry.cz nebo na facebookové či instagramové stránce.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. 0

Napsat komentář