Let do vesmíru v plechovce s kapelou Apollo LTD

5
(1)

Když se chcete ve Spojených státech prosadit v hudebním průmyslu, volba je jasná – nejlepší je kariéru odstartovat Nashvillu, ve státě Tennessee. Ne nadarmo je mu přezdíváno „město hudby”.  Právě tam v roce 2015 vznikla také kapela Apollo LTD, kterou od počátku až po současnost tvoří sympatické duo Jordan Phillips a Adam Stark. Kluci se znají už od vysoké, kde se poprvé potkali jako spolubydlící. Zjistili, že mají společný koníček a začali hrát v různých kapelách. Po mnoha zkušenostech a sdílených zážitcích se rozhodli vytvořit něco spolu, něco nového.

Když skupina vznikala, chtěli, aby její název byl vesmírného charakteru. Jordanův strýc byl v 90. letech astronautem, což Jordana vždy fascinovalo. Vesmírný program Apollo byl zrozen z touhy udělat v Americe něco, co ještě nikdo nikdy neudělal, a stejnou vizi sdílela i dvojice muzikantů. Chtěli začít tvořit hudbu, kterou se dřív neodvážili skládat. „Byla to naše verze letu na měsíc – v plechovce,” vysvětlil s úsměvem Jordan v jednom z rozhovorů. 

Umělecké duo se drží zejména popově alternativního žánru. Mísí se v něm akustická hudba s elektronickou – ta v jejich skladbách převládá. Písně si většinou sami tvoří, skládají a občas i s pomocí producenta mixují. Společně vydali dvě studiová alba. Nejnovější deska Nothing is ordinary. Everything is beautiful. vznikala v karanténě a spatřila světlo světa na začátku února tohoto roku. 

„Zpráva, kterou jsme vždy naší hudbou chtěli předávat a snažíme se v ní věřit, je, že všechno bude dobré. Rok 2020 v nás vyvolal spoustu úzkosti, ale s těmito písněmi jsme se rozhodli vybrat si radost uprostřed chaosu. Všechno může být krásné, i když to není běžné. Album protíná jednotná linka, a tou je naděje,” napsali autoři písní na své sociální sítě. 

Apollo LTD – Better

„Měli jsme zamluvené tři hodiny ve studiu s naším dobrým přítelem, abychom společně napsali nějakou píseň. Dvě z těch tří hodin jsme strávili sdílením nejistot, které jakožto muži, manželé a otcové v karanténě cítíme. Poslední hodinu z nás naprosto přirozeně vypadla píseň Better. Jedna věc je jistá a vždy se klene nad horizontem – naděje,” popisují vznik jedné z titulních skladeb členové kapely. Je to píseň, která zhmotňuje hlavní poslání alba: přinášet naději a krásu do strachu a zmatku těchto dní.

Deska motivuje k pozitivnímu přístupu k životu, muzikanti se v energických písních obrací na Boha jako na dárce pokoje a radosti. Z jejich tvorby tato nadějeplná zpráva přímo srší, i když v textech skladeb nelze najít slovo „Bůh“ ani „Ježíš“. Členové kapely se neřadí prvoplánově mezi „křesťanské hudebníky“, jejich publikum je daleko širší. „Hrajeme pro všechny, doufáme a modlíme se, aby hudba mluvila sama za sebe,” řekl Jordan v jednom z rozhovorů. 

Úvodní foto: Apollo LTD


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl
a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 1

Napsat komentář