Lekce rybaření? Druhý díl podcastu Roma 3

5
(4)

Biblický investigativní podcast díl po dílu poutavě zachycuje dění kolem zatím neznámého buřiče Ježíše. Reportér Joachym ze zpravodajství rádia Roma 3 sleduje cestu záhadného muže, který zatřásl vším, co do té doby vypadalo jako neotřesitelné.

Druhý díl vypráví příběh páté kapitoly Lukášova evangelia. Ježíš, vyučený tesař, dává lekci rybaření zkušeným rybářům. Ne, nepředvádí těžko pochopitelný trik, aby zamotal hlavu lidem kolem. Dělá naprosto konkrétní věc – dává instrukce k největšímu úlovku ryb, který kdy přítomní viděli.

Rybáři moc dobře znají způsoby, jak přijít ke slušnému úlovku. Ježíš ale ve svých instrukcích jedná v naprostém protikladu k těmto principům a právě i díky tomu jsou rybáři tak ohromeni. Tahle zázračná lekce rybaření je totiž mocným a osobním zázrakem pro Šimona a bratry Zebedeovy. Na všechny přítomné padá úžas. Proč? Protože vědí, že z lidské moudrosti něco takového není možné.

Stejným způsobem Ježíš dodnes jedná s každým z nás. Oslovuje nás tak, abychom tomu rozuměli a nebylo pochyb o jeho moci. Občas máme tendence hledat Boha v místech a oblastech, kterým moc nerozumíme a jsou pro nás příliš složité. Ježíš se však s námi chce setkat tam, kde to dobře známe. Stejně jako v příběhu nám právě tam dokazuje, kým doopravdy je.

Podcast Roma 3, díl druhý: Lekce rybaření

Podcast vznikl ve spolupráci s kanálem Message CZ, jehož cílem je šíření dobré zprávy v internetovém světě. Nyní přichází s novým audio projektem biblického podcastu Roma 3. Scénář připravují mladí studenti teologie – prostřednictvím jednotlivých dílů posluchačům nově představují největší příběh lidských dějin. Nebojí se humoru, a přitom se drží vyprávění Lukášova evangelia a neubírají nic z toho, kým Ježíš byl a co dělal. Hlas reportérovi propůjčil Jáchym Rykl, podcasty mohly vzniknout díky zvukaři Josefu Hejnicovi.

Další díl vychází v úterý 27. října.

Text: Vojta Urban


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 4

Napsat komentář