Lednový Život víry: Přítel je bližší než bratr

„Mezi prostitutkami jsem jako ryba ve vodě,“ říká Jana Ježková, jejíž rozhovor si můžete přečíst v aktuálním čísle časopisu Život víry. Jana v dětství zažila rozpad rodiny a nějakou dobu strávila v dětském domově. Kdysi neviděla v životě smysl a lidí se bála, dnes se přátelí s prostitutkami a odsouzenými. V rozhovoru mluví o boji s alkoholem, návštěvách žen v nočních klubech, dopisování s vězni a zázračném Božím jednání, které její službu provází (např. o tom, jak jednou pode dveřmi našla obálku s penězi, jež zrovna potřebovala).

Hlavním tématem čísla je přátelství. Přátelé jsou důležitou součástí našich životů, bez nich bychom možná byli jiní, než jsme. Jaký je dobrý přítel a jak ho získat? Co když nás zraní nebo zklame? Kde je hranice mezi přátelstvím a závislostí? Proč je ve vztazích důležitá otevřenost? A co nezadaní v církvi? Jakým mylným představám o nich často podléháme? Zamyšlení i praktické rady přinášejí např. Ráchel Bícová, Jana Frantíková, Keifer Lucchi nebo Sam Allberry.

A jaké další články na vás v tomto čísle čekají?

+ Naději, ale uvěřitelnou, prosím (úvodník J. Ungera)
+ Připadala jsem si odporná (K. Urbanová o problémech s akné a sebepřijetím)
+ misionář Eric H. Liddell: olympijský vítěz, který odmítal běhat v neděli (virtuální rozhovor)
+ Jsme Boží otroci, nebo přátelé? – nad biblickým paradoxem přemýšlí Š. Dittrich
+ Jeruzalém není „město tří náboženství“ – komentář J. Gerloffa
+ Pravá oběť není těžká, překvapuje ve své úvaze T. Dittrich
+ Schodiště k životu – 12 stupňů, které evoluce nemohla překonat (J. Potoček)
+ osobní příběhy čtenářů
+ zprávy o církvi u nás i v zahraničí, recenze knih
+ oznámení o chystaných křesťanských akcích

Život víry si můžete přečíst v papírové i elektronické verzi nebo si lze všechny hlavní články poslechnout jako audio nahrávku. Pokud časopis chcete číst pravidelněji, vyplatí se vám předplatné.


Časopis Život víry vydávaný Křesťanskou misijní společností je nejrozšířenější protestantský křesťanský měsíčník v našich zemích. Mezi několik tisíc jeho čtenářů patří členové většiny českých a slovenských církví a společenství. Více na www.zivotviry.cz nebo na facebookové či instagramové stránce.


Napsat komentář