Křesťanská konference 2022 – fotoreportáž z prvního dne

Již po 34. se křesťané z různých církví sešli v Praze na pozvání Křesťanské misijní společnosti a České evangelikální aliance. Pod názvem Církev: Kořeny a ovoce probíhá v hotelu Olšanka od pondělí 4. července Křesťanská konference se souběžnou Dětskou konferencí.

Úvodní den moderoval konferenci šéfredaktor Života víry Tomáš Coufal, který sleduje vedoucí kanceláře pořádající KMS Milenu Černou za mikrofonem. Vzadu Jakub Pípal, vedoucí hudební skupiny Adonai.

Chválící skupina Adonai v akci: zpívají Jakub Pípal a Natálie Koutecká.

Tomáš Coufal jako moderátor fungoval chvílemi i jako novinář: tady zpovídá prvního řečníka, kazatele CB Pavla Plchota.

Pavel Plchot jako kazatel zažil růst ve sboru Benátky nad Jizerou. Dnes je vedoucí odboru sborové obnovy v CB. Vystoupil jako člověk otázek, ne návodů, jako „srdcař“.

„Děláme sbory, které vysávají lidské životy pro sborové aktivity. Cílem by ale nemělo být posbírat od nich duchovní věci a zařadit to do sboru. Rozptýlená bohoslužba Božích dětí v životě má být na shromážděních církve zmocňována.“ (Pavel Plchot na KK)

Tomáš Coufal vyzpovídal i druhého řečníka, slovenského letničního pastora Mira Tótha.

Miro Tóth, jeden z nejvýznamnějších slovenských vedoucích, káže v neděli dopoledne ve sboru AC v Nitře a odpoledne v mezinárodním sboru Equippers v Budapešti, který založil. Zdálo by se, že je samá legrace, ale mluvil na téma duchovní probuzení s naléhavostí a s hloubkovým záběrem. Za svůj životní úspěch označil to, že se před čtyřmi měsíci stal dědečkem.

„Duch svatý se v prostředí, kde vládne temnota, cítí neohroženě. Probuzení je normální Boží aktivita. Bůh to má ve svém popisu práce. Nečekáme na probuzení, jsme jeho součástí, jsme jeho agentem, jeho nástrojem.“ (Miro Tóth na KK)

První den konference vyvrcholil koncertem chval skupiny Adonai ve složení Jakub Pípal (kytara, zpěv), Natálie Koutecká (zpěv), Jakub Zabystrzan (baskytara), Gabriela Witosová (bicí) a hostující Bea (klávesy).

Natálie Koutecká ze skupiny Adonai.

Jakub Pípal, frontman kapely.

Napsat komentář