Konference Církev a podpora manželství

5
(2)

V sobotu 29. ledna proběhne v Praze i online konference, na které se snad poprvé setká přes 20 různých křesťanských iniciativ na podporu manželství. Od těch největších jako jsou Týden manželství nebo Manželská setkání přes kurzy jako Manželské večery, Příprava na manželství a různé víkendové akce až po Asociaci křesťanských terapeutů nebo akcí na pomoc rozvedeným. Odpoledne pak bude následovat kulatý stůl, kde se zástupci devíti církví zamyslí nad tím, jak se jim daří manželství podporovat a jestli jsou úspěšní i v pomoci lidem mimo církev.
Účast přislíbili hlavní vedoucí několika církví a tým Týdne manželství, poslanec Aleš Juchelka jako člen Stálé komise pro rodinu.

Záštitu nabídl P. Petr Bulvas (YouTube), delegát pro pastoraci olomoucké diecéze, Lubomír Ondráček (pastor KS Praha – YouTube) a zve i předsedkyně Národního centra pro rodinu Marie Oujezdská (YouTube). Akce probíhá pod patronátem Evangelikální aliance.

“Když se církev spojí, mohou vzniknout úžasné věci. Místo toho, abychom si hráli každý na svém písečku, můžeme ukázat lidem ve světě, že církev umí spolupracovat a nabídnout něco dobrého – a právě v oblasti zdravých vztahů má církev opravdu co dát. Moc se těšíme, co všechno ze sobotní konference vznikne,” říká Jakub Güttner, který s manželkou Dagmar za Manželské večery konferenci organizují.
Program konference, seznam přednášejících a bližší informace: www.manzelskevecery.cz/seminar

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 2

Napsat komentář