Kanye West vydal album „Jesus is King“

Známý americký rapper a hudební producent Kanye West vydal 25. října nové, dlouho odkládané studiové album s názvem „Jesus is King“ (Ježíš je Král). 11 nových písní je otevřeně křesťanských a zaměřených na Ježíše. Už dříve se Kanye West nechal slyšet, že skončil se sekulární hudbou, a začal pořádat venkovní nedělní „bohoslužby“ – přehrávky svých písní v gospelové úpravě s pěveckým sborem (Sunday Service Choir) a vybranými hosty.

„Nyní, když sloužím Kristu, je mým úkolem šířit evangelium, aby se lidé dozvěděli, co pro ně Ježíš udělal,“ řekl v rozhovoru pro hudební rádio Beats 1. Jeho pohled na svět a na Boha prý změnil pobyt v nemocnici, kam se dostal kvůli psychickým potížím a kde začal číst Bibli.

Píseň z nejnovějšího alba Jesus is King

„S Bohem jsem dokázal porazit věci, které mě dříve úplně ovládaly,“ říká v takřka dvouhodinovém rozhovoru, který si můžete poslechnout pod článkem. Přiznává, že byl závislý na sexu a pornografii a že ho to od pěti let, kdy poprvé objevil otcova Playboye, ovlivňovalo. Závislost na sexu může podle něj být stejně silná jako závislost na heroinu – a podle toho se prý v určitém období svého života také choval. „Děkuji Bohu, že mě zachránil – fyzicky, psychicky i duchovně.“

Ve videu mluví také o svých dřívějších psychických problémech i o tom, že chtěl s rapem skončit, protože nevěděl, jak rapovat pro Boha.

Úvodní foto: YouTube / Blurred Ink

Napsat komentář