Kam v létě vyrazit? Které křesťanské akce se letos uskuteční „naživo“ a které on-line?

Koronavirová pandemie změnila plány na léto asi většině lidí. A také je zkomplikovala organizátorům nejrůznějších letních akcí, zejména velkých konferencí a festivalů. Celkový přehled toho, co se kde a jak koná, najdete v Kalendáři křesťanských akcí. Máme pro vás ale i některé konkrétní tipy. Jak si s korona-omezeními poradily největší mezidenominační akce?

Křesťanská konference on-line

Křesťanská konference (KK) je tradiční mezidenominační akce, která se koná pravidelně na začátku července již od roku 1988. Letos bude on-line a každý přihlášený k ní bude mít přístup nejen 4. a 5. července, kdy budou probíhat živé vstupy řečníků a chval, ale ještě celé dva týdny poté. Na téma „Bůh jedná“ promluví např. John Bates z USA (Bůh jedná v našich sborech), David Novák (Bůh jedná, Ďábel taky) nebo Janette Oubrechtová (Bůh jedná mezi nevěřícími). Připraveno je ale i množství seminářů, chval a různých bonusů, jak se můžete dozvědět v tomto videu:

CampFest místo tří dnů potrvá celý měsíc

Když pořadatelský tým CampFestu, největšího křesťanského festivalu na Slovensku, zvolil téma letošního ročníku „Čakať nečakané“, tohle opravdu nečekal :-). Na rozdíl od pořadatelů většiny jiných akcí se nevydali on-line cestou, ale rozhodli se festival natáhnout z obvyklých tří dnů na celý měsíc. CampFest tak letos bude trvat od 10. července do 10. srpna. „V tomto čase sa dejisko CampFestu – Ranč v Kráľovej Lehote – premení na miesto stretávania, modlitieb, zábavy a odpočinku. Okrem programu, ktorý sa bude odohrávať prevažne v popoludňajších a večerných hodinách, budú pripravené atrakcie pre deti, netradičné športy, modlitebné aktivity, hľadanie pokladu, mini ZOO, výstava umenia a kaviareň.“

Festival UNITED bude on-line, ale jen napůl

Kreativní jsou i pořadatelé UNITED, největšího českého křesťanského festivalu, který se obvykle koná na konci srpna ve Vsetíně. Letos bude probíhat 21. a 22. 8. on-line, a to s jiným programem, než se původně zamýšlelo. Organizátoři ovšem vybízejí, aby jednotlivci neseděli sami doma u počítačů a mobilů, ale sledovali přímý přenos komunitně, např. se svou mládeží, nebo i nevěřícími přáteli. „Jen vysílat je málo. Proto si přejeme, aby lidé sledovali UNITED společně – stačí televize, dataprojektor, LED stěna. Diváci si můžou připravit vlastní program před vysíláním nebo po něm, přidat svého moderátora, připravit občerstvení. Možná tak UNITED může proběhnout ve větší míře než kdy jindy,“ vysvětlil nápad ředitel festivalu Petr Húšť v nedávném rozhovoru pro Svět víry.

Úvodní foto: Church of the King (Unsplash)

Napsat komentář