Jakou knížku pod stromeček? 3 tipy, které udělají radost

Mezi křesťanskými knihami se pohybuji už dobrých pár let a řekla bych, že skoro všechny dobrodružné a příběhové mám přečtené. Jejich autentičnost mě obohacuje a inspiruje. Vánoce jsou pro mě vhodnou příležitostí poutavým příběhem udělat radost i někomu dalšímu. Pokud váháte, kterou knížku pod stromeček zabalit, připravili jsme pro vás tři tipy z křesťanského knihkupectví KMS.

knihy_vanoce

Bručko a motilonský zázrak
(Bruce Olson, James Lund)

Je to už nějakou dobu, co jsem měla knížku Bručko a motilonský zázrak v ruce, a vím, že se od ní nedalo snadno odtrhnou. S autorem se ocitáme v jihoamerické džungli, kde indiáni kmene Motilonů bojují o svá území, odolávají bezohledným partyzánům a setkávají se s moderní kulturou. Během několika desítek let strávených v Jižní Americe na Bručka stříleli příslušníci kolumbijské guerilly, unesli ho, mučili, přežil nemoci, záplavy i tornáda. Kniha je opravdu dobrodružná, povzbudivá a objevná.

Co zažil Bruce Olson v zajetí u partyzánů? Co následovalo po vraždě Bručkova indiánského přítele? Je probuzení mezi Motilony trvalé? O tom všem Olson vypráví. Zároveň ale také otvírá dveře do hloubi svého srdce, mluví o bojích ve svém nitru a nic nezakrývá. (text KMS)

knihy_vanoce

Zlomy a vrásnění
(různí autoři)

S knihou Zlomy a vrásnění je to jinak. Na první pohled pro mě nebyla vůbec zajímavá. A možná právě proto, když jsem do ní nahlédla, objevila jsem poklad: křesťanští autoři sdílejí své osobní příběhy. Každý jinak, každý po svém. Je to takové malé okénko do části jejich života. Dárek, ve kterém si každý najde to svoje.

Mám běžet, abych stihl ten autobus? Zavolám tam teď, nebo až po obědě? Mám se za to pomodlit? Což si dát ještě jedno kafe? Svůj všední den dláždíme stovkami malých rozhodnutí. Každý člověk však čas od času narazí i na několik zlomových situací, kdy se utváří celkový směr jeho života… Sedmnáct dramatických osobních příběhů napsali autoři známí ze stránek Života víry. (text KMS)

knížku _vanoce

Blues o Modrém pokoji
(Kateřina Jančaříková)

Útlá knížka Blues o Modrém pokoji rozhodně není dětskou beletrií. Jak moc ovlivní rozvod rodičů život malé holčičky? A jaký dopad to má na její život v dospělosti? Přesvědčivý a poutavý příběh ženy, která se navzdory okolnostem se svou těžkou minulostí dokázala vyrovnat.

Na pozadí událostí „sametové revoluce“, která ji zastihla jako studentku, se odvíjí autorčina cesta hledání smyslu života. Dosáhne vnitřního vyrovnání a smíření? Najde novou naději? Čtenářsky vděčný příběh je dovedně literárně stylizovaný, stejně jako ryzí a přesvědčivý.
(text KMS)

Úvodní foto: Paola Chaaya (Unsplash)


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Napsat komentář