Jak se modlit? Na otázku odpovídá nový online kurz

5
(9)

„Pane, nauč nás modlit se,“ prosili učedníci Ježíše. Stejně jako oni, i ostatní křesťané se modlitbě potřebují učit a najít odpovědi na řadu otázek. Proč se vůbec modlit? Co když se z modlitby stává rutinní aktivita, kterou si chci na konci dne prostě jen odškrtnout? A jak se vypořádat s nevyslyšenou modlitbou?

Odpovědi přináší nový osmitýdenní online kurz Jak se modlit hnutí Modlitby 24-7. Účastníky vede k naslouchání a uctívání, vysvětluje důležitost kontemplace, odhaluje význam osobní i přímluvné modlitby a nevyhýbá se ani tématu nevyslyšené modlitby nebo duchovního boje.

„Někde v hloubi duše víme, že bychom modlitbu měli zařadit do svého života, ale nevíme jak. Někdy nám schází motivace, někdy jsme zklamaní, že nám Bůh na naše modlitby neodpověděl. Někdo touží naučit se naslouchat Bohu. Někomu se možná modlitební život scvrknul na seznam našich přání, která Bohu vyjmenujeme a tím považujeme tuto naši křesťanskou aktivitu za splněnou,“ popisují organizátoři kurzu. „Naším přáním je, aby modlitební kurz přinesl novou inspiraci a vášeň pro Ježíše do našich všedních dnů. Abychom objevovali krásu toho, že smíme přicházet za svým Bohem a trávit s ním čas. Cílem není modlitba jako taková, ale prohloubení našeho vztahu s Pánem Bohem,“ doplňují.

Celý videokurz s vyučováním Peta Greiga je k dispozici zdarma na webových stránkách www.jaksemodlit.cz. Křesťané ho mohou absolvovat individuálně nebo v menších skupinkách – na dvacetiminutová vyučovací videa navazují materiály, které účastníky povzbuzují k diskuzi a vzájemnému sdílení. Ti, kteří by kurz chtěli uspořádat ve vlastním společenství, se mohou opřít o přiloženou příručku pro vedoucí.

Modlitební kurz vznikl ve Velké Británii, letos se jednotlivé videolekce dočkaly českého dabingu. Nakladatelství KMS navíc pro tuzemské čtenáře vydalo Greigovu knihu Jak se modlit: jednoduchý průvodce pro obyčejné lidi, která jednotlivá témata rozvíjí do hloubky a přináší další podněty i povzbuzení.

Úvodní foto: Jeremy Yap (Unsplash)
Video: Modlitby 24-7


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 9

Napsat komentář