Hudbou proti novodobému otroctví. Tauren Wells vydal píseň o obchodu s lidmi

5
(6)

„Všichni jsme Boží děti stvořené k jeho obrazu. Dokonale milované, hodné svobody,“ zpívá v refrénu nové písně All God’s Children americký hudebník Tauren Wells. Leden je ve Spojených státech měsícem prevence otroctví a obchodu s lidmi, zpěvák se proto rozhodl svým hlasem pomoci těm, jejichž lidská práva jsou i v 21. století stále omezována.

„Odhaduje se, že každé dvě minuty je někde na světě prodán lidský život, jako by to byla nějaká komodita určená k obchodování. Lidské bytosti – nositelé Božího obrazu – se dostávají do zajetí, jsou zneužívány a svazovány moderním otroctvím. Věděl jsem, že se to děje, ale tahle realita se mého srdce doopravdy dotkla až asi šest měsíců zpátky,“ uvedl křesťanský umělec na sociálních sítích.

K tématu ochodu s lidmi zpěváka loni přivedla manželka Lorna. Tauren Wells se rozhodl spojit síly s nadací známého amerického baseballového hráče Tima Tebowa a sto procent zisku z nové písně poslat přímo na podporu záchranných misí a osvobozování dětí ze sexuálního otroctví.

Oběti? Především ženy a děti

Podle dat Nadace Tima Tebowa v otroctví po celém světě žije více než 40 milionů lidí, toto číslo se ale v posledním desetiletí každým rokem zvyšuje. Moderní otroctví může mít různé podoby a podle odhadů celosvětově generuje zisk 150 miliard dolarů ročně. Některé jeho oběti pod pohrůžkou násilí pracují v nevyhovujícím prostředí a bez nároku na odměnu, jiné jsou nuceny k sňatkům či nedobrovolnému poskytování sexuálních služeb. V 70 procentech případů se jedná o ženy, čtvrtinu tvoří děti. Jen v Česku podle posledních dat Global Slavery Index z roku 2018 v podobných podmínkách žilo 31 tisíc lidí.

K tématu novodobého otroctví v roce 2009 vydalo křesťanské nakladatelství Samuel úspěšnou knihu Zacha Huntera Změň to ty. Mladý muž jejím prostřednictvím popisuje, jak v pouhých třinácti letech zahájil kampaň, díky které vybral tisíce dolarů na pomoc obětem obchodu s lidmi. Na vlastním příkladu tak čtenářům ukazuje, že Bůh si může k velkým věcem použít kohokoliv.

Tauren Wells – All God’s Children

Úvodní foto: Kat J (Unsplash)
Videoklip: Tauren Wells


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 6

Napsat komentář