Hillsong: Nový rok, čerstvý vítr do plachet

3.2
(6)

Autoři křesťanských písní se v posledních měsících stále častěji vracejí k samotným základům. Zpívají o Ježíši, důležitosti společenství a soudržnosti, píší jednoduché a nadějí naplněné texty. Ani nová píseň Hillsong Worship s názvem Fresh Wind není výjimkou. „Potřebujeme čerstvý vítr, Kristovu vůni, vylij svého Ducha, vylij svého Ducha,“ opakuje se v refrénu.

„V rozděleném světě plném nenávisti opravdu potřebujeme, aby byla církev Kristovou vůní. A o to se nemůžeme pokoušet bez pomoci Ducha svatého. Opravdu potřebujeme čerstvý vítr,“ popsala hlavní téma nové písně její spoluautorka a držitelka ceny Grammy Brooke Ligertwood. Novozélandská zpěvačka je známá především díky svému podílu na tvorbě křesťanských hitů jako What a Beautiful Name, King of Kings nebo Awake My Soul, nezanedbává ale ani svou sólovou kariéru. Pod uměleckým jménem Brooke Fraser vydala například píseň Something in the Water, která sklidila mezinárodní úspěch a na zpěvaččině rodném Zélandu v hudebních žebříčcích předehnala dokonce i píseň Just the Way You Are amerického zpěváka a skladatele Bruna Marse.

Nový singl Fresh Wind vzhledem k probíhající celosvětové pandemii vznikl bez možnosti osobního setkávání. Domluva tedy probíhala na dálku a samotný track byl nahráván jak v australském Sydney, tak v americkém Los Angeles. Posluchač však žádný rozdíl v nahrávkách posílaných přes oceán nezaznamená.

Hillsong Worship: Fresh Wind

Hudební skupina Hillsong Worship vznikla v australské církvi Hillsong s cílem budovat upřímnou chválou místní sbor i další lokální společenství po celém světě. Její vizí do budoucna se stalo zajišťování dostatku zdrojů pro chválící týmy církví různých denominací. Skupina je často zaměňována s dalšími kapelami, které vznikly pod hlavičkou Hillsongu. Ze stejného sboru vzešel i Hillsong United, který svou službu směřuje nejen do církevních lavic. Kapela Hillsong Young & Free se pro změnu zaměřuje na službu mladým. 

Nejznámějším hlasem i tváří Hillsong United se v posledních letech stala Taya Smith, která propůjčila svůj nezaměnitelný hlas písni Oceans. Taya úspěšný hit nazpívala v roce 2013, těsně poté, co do skupiny nastoupila. Nahrávku zvládla zapívat bez střihů, na jeden zátah. Píseň vyhrála cenu Billboard Music Award za nejlepší křesťanskou píseň a prodalo se více než 3 000 000 kopií.

Úvodní foto: Zac Ong (Unsplash)


Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 3.2 / 5. 6

Napsat komentář