FOTOREPORTÁŽ: Michal Apetauer, Dan Drápal nebo Timothy na Křesťanské konferenci 2021

5
(7)

Křesťanská konference dnes vrcholí. Od roku 1995 ji společně pořádají Křesťanská misijní společnost a Česká evangelikální aliance. V hotelu Olšanka v Praze na Žižkově nabídla účastníkům ve svých prvních dvou dnech pestrý program hudby, kázání a doprovodných akcí. Průhledy do toho, co se zde zatím odehrálo, nabízíme formou fotoreportáže.

Křesťanská konference
Příjemné klimatizované prostředí hotelového sálu trochu mírnilo prožitek protiepidemických opatření: povinné respirátory a testy. V neděli přišlo 150 lidí, v pondělí 200.
Awaken worship
Chvály vedla skupina Awaken worship s Marií Tesárkovou.
Awaken worship
Lubomír Ondráček
Tajemník KMS Lubomír Ondráček otevřel téma konference „Bez zadních vrátek“.
Dita Targoszová
Dita Targoszová poprvé mimo půdu svého sboru AC Element v Hradci Králové vyprávěla, co zažila s Bohem při léčbě rakoviny.
Sam Allberry
Kvůli britským protiepidemickým opatřením nakonec nepřijel hlavní řečník Sam Allberry. Jeho jednoduché radikální plenární poselství zaznělo z videa.
Dan Drápal
Redaktor Života víry Tomáš Dittrich se zakladatele Křesťanského společenství a vlivného křesťanského spisovatele Dana Drápala v rámci krátké talkshow vyptával, jak píše knihy.
Jakub Limr
Jakub Limr s atraktivním dřevěným motýlkem moderoval druhý den Křesťanské konference s lehkostí i s humorem.
Michal Apetauer
Talkshow tří konferenčních kazatelů Michala Apetauera, Aloise Boháčka a Lubomíra Ondráčka moderoval Radek Smetana.
Michal Apetauer
Vedoucí sboru AC CityHouse Brno Michal Apetauer bořil mýty o víře a k víře povzbuzoval.
Alois Boháček
Kazatel BJB Aš Alois Boháček na svém semináři povzbuzoval, jak neztratit zápal po třicítce. Přestože sdílel minimum osobních zkušeností a nezabýval se psychologickými ani společenskými souvislostmi, 50 účastníků si jeho konzervativní výklad Bible užívalo.
Dan Drápal
Na jednom z nejžádanějších seminářů uváděl Dan Drápal účastníky do knihy Zjevení. Poté následovala jeho autogramiáda.
Sam Allberry
Dva semináře Sama Allberryho o singles v církvi a o lidech se sexuální přitažlivostí ke stejnému pohlaví se promítaly z videa. Sam Allberry se pak připojil on-line a odpovídal na otázky účastníků. Biblickou jasnost dokázal vylaďovat s pastorační citlivostí.
Timothy
Pondělní večer byl vyhrazen pro koncert chval se slovenskou skupinou Timothy. Kapela, která patří ke špičce slovenského worshipu, nabídla
písně radostné, plné radostných vyznání, i niterná vyjádření vztahu k Bohu. Přirozeně střídala hlasité rockové pasáže i jemné, téměř šeptané
modlitby. Nadšení z Boha, které svítí z frontmana Timothy Mariana Lipovského, strhávalo přítomné ke společnému uctívání.
Marián Lipovský
Před koncem večera pozval Marian Lipovský (na fotografii) na pódium svého přítele Pavola Streža, jednu z vůdčích osobností katolické charismatické obnovy na
Slovensku. Strežo krátce poukázal na přemáhající velikost otcovské Boží lásky a posléze se z pódia modlil za přítomné, za uzdravení konkrétních nemocí.

Líbil se vám článek? Dává vám Svět víry smysl
a rádi se sem vracíte? Budeme rádi, když náš projekt podpoříte. I malá částka se počítá.


Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 7

Napsat komentář