FOTOreportáž: Křesťanská konference

Křesťanská konference, kterou již po jednatřicáté pořádala v Praze Křesťanská misijní společnost (KMS), letos nesla název Nový vítr do plachet. Konala se 5.–7. července v hotelu Olšanka a navštívilo ji na 650 křesťanů z různých českých církví.

Hlavní programy Křesťanské konference probíhaly v kongresovém sálu hotelu Olšanka. Na celou konferenci si koupilo lístek 371 lidí z různých křesťanských církví.
Nejvíce lidí (cca 450) si přišlo poslechnout Hanyho Soryala (vpravo), který v sobotu ráno mluvil o uzdravení a obnově českého národa.
Členové Užšího výboru KMS se rozloučili s Jakubem Limrem, poděkovali mu za jeho dlouholetou službu v KMS a požehnali mu do další služby.
Celou konferenci odstartoval Jakub Limr, pastor KS Mozaika a bývalý člen Užšího výboru KMS. Ve své promluvě se zaměřil na to, jak se v duchovním životě dostat z mělčiny na hlubinu. A nebál se být osobní. Na úvod svědčil o Boží moci a dobrotě příběhem svého syna – autisty, který se v dětství natolik bál vody, že nedokázal za deště vyjít z domu. Letos prý přivezl medaili z mistrovství republiky handicapovaných v plavání.
V pátek a v sobotu vedla chvály skupina Noah. Kapela pod vedením Jarmily Bekové překvapovala netradičními aranžmá starších písní i větším počtem málo známých písní.
Karol Verčimák vyprávěl o svém vyhoření a následné cestě k uzdravení. Hlavním tématem jeho promluvy byla identita Božích synů a dcer.
V pátek večer proběhl i rozhovor s misionáři: (zprava) David Symon, Markéta a Ivana. Diskusi moderoval šéfredaktor časopisu Život víry Tomáš Coufal (vlevo).
Sobotní večer chval pod vedením kapely Worship Vision
O novinkách v časopise Život víry krátce informovala celá jeho redakce: (zleva) Tomáš Dittrich, šéfredaktor Tomáš Coufal a Lucie Vlasáková. Jednou z novinek je například to, že Život víry lze poslouchat v audioverzi.
Jiří Unger – tajemník České evangelikální aliance, která Křesťanskou konferenci spolupořádá – se zaměřil na těžké otázky nevěřících. Zamyslete se, proč se daný člověk takto ptá, a zkuste mu odpovědět protiotázkou, jako to někdy dělával Ježíš, radil mimo jiné účastníkům semináře.
Lektor preventivních programů na základních školách a youtuber Petr Kadlec se snažil účastníkům semináře ukázat, čím žije současná mladá generace, a radil, jak se teenagerům z pozice rodiče či učitele přiblížit.
Miloš Kačírek na svém semináři vysvětloval, jak rozpoznat, že k nám skrze sen mluví Bůh, a jak takový sen správně vyložit.
Seminář induktivního studia Bible pod vedením Igora Demkovského. Průvodcem jim byla kniha Učednictví: Spočítejte si náklad.
Chvály se skupinou Noah
Lubomír Ondráček, pastor KS Praha a předseda KMS, vedl seminář o prioritách. Problém podle něj nastává zejména tehdy, když se rodina, škola, práce nebo služba dostane na první místo, které patří jedině Bohu.
Jiří Miklóš (pastor sboru CNN v Nymburce) a seminář Vyzbrojení mužů
Muže „vyzbrojoval“ také Petr Šimmer, senior CB a člen Užšího výboru KMS
Panelovou diskusi se singles vedla redaktorka Rádia 7 Lucie Endlicherová (vlevo).
David Kafka na svém semináři povzbuzoval: „Modlitba stojí za to!“
Nedělních chval se ujala skupina Mozaika Worship z Hradce Králové. Skupina pod vedením Ivana Růžičky nabídla příjemné, citlivé uctívání.
Nedělní shromáždění
Pastor Ricardo Wolf z Německa (vlevo) sdílel příběhy ze svého života a povzbuzoval k opravdovému křesťanství a následování Ježíše. Trpělivě se věnoval všem, kdo si k němu přišli pro modlitbu, a zájemcům stihl i podepsat svou knihu Pistole na dně Rýna, která zrovna čerstvě vyšla česky v Nakladatelství KMS.
Radek Smetana, zástupce biskupa AC a nový člen Užšího výboru KMS, se krátce ohlédl za historií církve, mluvil o důležitosti (znovu)naplnění Duchem svatým a o tom, jak zásadní jsou pro církev projevy Ducha svatého.
Chvály s kapelou Mozaika Worship
Manželé Güttnerovi představili kurz Manželské večery a ohlédli se za akcí Zveme Česko na rande.
A nakonec vystoupili účastníci Dětské konference a zahráli a zazpívali několik písní, které se společně naučili. Tématem jejich konference byli Superhrdinové.

CD s nahrávkami jednotlivých promluv je v prodeji v Knihkupectví KMS.

Autor: Lucie Vlasáková
Foto: T. Coufal, T. Dittrich, D. Šerý, M. Černá

Napsat komentář