FOTOreportáž: Křesťanská konference běží poprvé on-line. Jak vypadá v zákulisí?

Křesťanská konference měla premiéru. Mezidenominační akce, kterou pořádá KMS a ČEA, se letos kvůli epidemii covidu-19 přesunula na internet, takže se sice koná už po dvaatřicáté, ale na síti ji šlo zastihnout poprvé. Její téma letos zní „Bůh jedná“.

Takhle vypadá natáčení v modlitebně KS na Praze 8. U režisérského notebooku sedí nový pracovník KMS Vojtěch Urban.
Člen vedení KMS a pastor hostitelského sboru Lubomír Ondráček zahajuje 32. Křesťanskou konferenci. Kapela Awaken Worship připravena.
Takhle chválila vedoucí Awaken Worship Marie Tesárková.
A takhle druhá zpěvačka skupiny Sára Smetanová.
Bůh jedná, Ďábel taky – to byl název promluvy předsedy Rady CB Davida Nováka. Ďábel je podle něj nenápadný. Novák popsal čtyři oblasti, ve kterých Ďábel dnes působí. Mluvil třeba o rozdělení v církvi, ale i v kontextu společnosti. Byl jsem překvapen, kolik dokázal říct během půl hodiny (programy na KK byly vzhledem ke streamování kratší, než bývá na konferencích obvyklé). Pověděl, jak důležité je, aby církev rozpoznala ducha doby, a co pro to jde udělat. Podařilo se mu vystihnout podstatné věci, řekl bych přímo prorocké souvislosti.
David Novák nedávno vydal knihu, popisující rady zkušeného ďábla, jak zničit církev. Virtuální účastníci akce si ji mohli objednat s autorovým podpisem…
Druhým řečníkem byla o generaci mladší Janette Oubrechtová. Tady s Lubomírem Ondráčkem domlouvá technické věci kolem svého vystoupení.
Ve svém dívčím, ale drsném poselství Janette povzbuzovala k tomu, abychom se zajímali o lidi kolem. Na instagramu komentovala, jak lidé z pornografického byznysu nechali unést několik žen, znásilňovali je a při tom to natáčeli. Vyzvala lidi, aby přestali být součástí systému, který tohle umožňuje. Měla spoustu ohlasů od nevěřících, kteří si neuvědomovali, že by s tím mohli mít něco společného. Na konec se modlila: „Bože, kde je ta temnota kolem mě, abych v ní mohla začít svítit?“ a žehnala divákům, abychom byli odvážní a nechali se vést Ježíšem.
Maruška Tesárková se svou kapelou byly spolu s technickým týmem jedinými přítomnými posluchači.
Odpoledne přišly na řadu tři z připravených seminářů a slovo člena vedení KMS a kazatele AC Agapé Český Těšín Jaroslava Šelonga o osobních předpokladech k duchovnímu boji. Internetový formát umožnil zařazení předtočených „bonusů“, třeba virtuální návštěvu kanceláře KMS a časopisu Život víry, ale také setkání s různými pracovníky KMS prostřednictvím sítě.
Sobotní konferenční den zakončil přímý přenos chval skupiny IHOPP vedené Miroslavem Grunsbergem.
První ze dvou dnů KK 2020 mě nadchnul. Skvělá mi přišla hudba i poselství. Také se mi líbil adrenalin, který jsme při své internetové premiéře zažívali ve společenství pracovníků KMS.

Internetový formát konference umožňuje se přihlásit i dodatečně, a přitom nepřijít o žádný z programů. Pro přihlášené bude kompletní KK 2020 přístupná až do 19. července. Rovněž podepsanou knihu Davida Nováka „Jak zničit církev“ lze do té doby ještě objednat.

Napsat komentář