Festival Na výšinách přilákal 2000 lidí

5
(3)

V rámci Světového dne evangelizace 25. 5. se na pražském Petříně konal 4. ročník hudebního festivalu Na výšinách. Za celý den ho navštívilo přes 2000 lidí. Na hlavním pódiu v Růžovém sadu vystoupila slovenská kapela Timothy, slezští Noemiracles, rapper Envej, violoncellista Petr Špaček, chorvatská kapela October Light nebo slovenská houslistka a zpěvačka Miriam Kaiser.  

Novinkou letošního ročníku byla druhá scéna v nedalekém kostele sv. Vavřince. Zde vystoupili menší soubory a sólisti – vokální skupina Lets go!, indie-folkový zpěvák a kytarista Forest Child, písničkář Štěpán Navrátil, americká jazzová zpěvačka Alison Wheelerová nebo začínající skupina Marbles. V průběhu festivalu na pódiu promluvilo několik umělců a řečníků o své víře. Mezi řečníky byl Marian Lipovský, Břetislav Šípek, Jiří Bukovský, Jakub Prouza a Jáchym Rykl.

„Naším cílem je představit Boha a církev v trochu v jiném světle, vytvořit místo, kam lidé rádi pozvou své přátele, propojovat křesťany v Praze a podporovat křesťanské umělce,“ řekl jeden z organizátorů Jan Adamec. Celkově se na přípravě a realizaci festivalu podílelo asi 100 lidí, pořádala ho Mládež pro Krista ČR, KS Praha, CBH Praha a Destiny Church Prague.  

„Vnímala jsem to jako dobrý prostor pro to, udělat si piknik s přáteli – věřícími i nevěřícími. Minulý rok i letos byla možnost s nimi mluvit o tom, jak žiju s Bohem, i o tom, co slyšíme na festivalu,“ zhodnotila akci jedna z návštěvnic.  

Rapper Envej
Miriam Kaiser
Kostel sv. Vavřince
Forest Child

Autor: Lucie Vlasáková
Foto: Marie Kobylková

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. 3

Napsat komentář